Tenisowy ruch w Zielonej Górze

4 Grudzień 2020
Skończyło się zgrupowanie kobiet, zaczęły się Drużynowe Mistrzostwa Polski, po nich przyjdzie czas na rywalizację amatorów, potem halę tenisową w Zielonej Górze opanują polscy kadrowicze.

Ruch w obiekcie przy ul. Sulechowskiej spory, bo niewiele jest miejsc w kraju, gdzie można w takich warunkach potrenować i porywalizować pod dachem. – Te fantastyczne obiekty są już znane w całym kraju. Kapitan kobiecej reprezentacji Polski nie wyobraża sobie zresztą trenować w innym miejscu – zapewnia Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego. W Drużynowych Mistrzostwach Polski wystąpiło osiem klubów. – Szkoda, że impreza odbyła się bez udziału publiczności – żałuje sternik polskiego tenisa.

W rywalizacji, która zakończyła się w czwartek, nie było też zielonogórskiego klubu. W drużynie z Grodziska Mazowieckiego występowała Martyna Kubka. Wychowanka zielonogórskiego GKT Nafta miesiąc temu zmieniła barwy klubowe. Zadecydowała logistyka. Warszawa to miejsce, gdzie obecnie mieszka, trenuje i studiuje. Wcześniej uczestniczyła w zgrupowaniu pod okiem Dawida Celta.

- Zgrupowanie tutaj jest co roku. Zawsze jest fajnie, świetna atmosfera i dobre warunki. W Warszawie trzeba się „bić” o korty, tutaj gramy i trenujemy do woli – zaznacza tenisistka, przed którą po Drużynowych Mistrzostwach Polski międzynarodowe granie w Tunezji. – Chcę tam zagrać trzy turnieje. Potem zrobię sobie przerwę i zacznę szykować się do nowego sezonu.

Międzynarodowe turnieje to coś, za czym tenisiści mocno tęsknili. Przez większą część sezonu rywalizacja odbywała się tylko na arenie krajowej. – Tego roku jednak nie skreślam, bo moja gra bardzo się poprawiła – podkreśla M. Kubka.

W ten weekend w Zielonej Górze odbywają się zmagania dla seniorów i amatorów, a w niedzielę wieczorem w naszym mieście zamelduje się męska reprezentacja Polski. – Przyjadą najlepsi zawodnicy poza trenującym w Zakopanem Hubertem Hurkaczem – dodaje M. Skrzypczyński.

(mk)

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki