Szczypiorniści w grze

7 luty 2020
Bitwa z Grunwaldem Poznań czeka piłkarzy ręcznych PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego na początek II rundy w I lidze. Mecz w tę niedzielę, w hali przy ul. Szafrana.

Na półmetku pierwszoligowych zmagań akademicy plasują się w połowie stawki, na siódmym miejscu. Spokój to jednak pozorny, bo nieudany początek tej rundy może sprawić, że grupa pościgowa, walcząca o utrzymanie, szybko do zielonogórzan doskoczy. – Cel, jaki postawiłem przed zawodnikami, czyli miejsca 5-7, jest na pewno realny i musimy dać z siebie wszystko, żeby go zrealizować – uważa Ireneusz Łuczak, trener akademików, który zapewnia, że dwa miesiące przerwy między pierwszą a drugą rundą zostały dobrze wykorzystane.

- Pozmienialiśmy trochę rzeczy. Zerwaliśmy z monotonią na treningach. Robimy zajęcia pod innym kątem i myślę, że to przyniesie efekt. Zawodnicy ten długi okres przygotowawczy fajnie przepracowali. Nie zmarnowaliśmy żadnego dnia – przyznaje szkoleniowiec. Grunwald Poznań to rywal, który zielonogórzanom nie leży. Na inaugurację sezonu AZS przegrał w stolicy Wielkopolski jedną bramką, 27:28. – Zawsze niuanse decydują, że nam coś nie pasuje. Czas przełamać niemoc i zerwać z niewygodnymi rywalami – zapewnia I. Łuczak. O rywalu wypowiada się z uznaniem. – Grają nadspodziewanie dobrze w tym sezonie. My musimy jednak patrzeć na siebie i przede wszystkim mocno zagrać w obronie.

Akademicy w przerwie od rozgrywek rozegrali cztery sparingi: z Siódemką Legnica, Ostrovią Ostrów Wlkp. oraz lokalnymi drugoligowcami: ZEW-em Świebodzin i Trójką Nowa Sól. Niedzielny rywal również sparował - z Nielbą Wągrowiec i Gwardią Koszalin. – Musimy być zespołem walczącym w każdym meczu. Z nikim nie jesteśmy na straconej pozycji. Po to trenujemy, żeby wygrywać. Jeżeli w to będziemy wierzyć, to tak będzie – zaznacza szkoleniowiec.

Mecz w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego rozpocznie się o 17.00.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki