Susza pszczołom nie zaszkodzi

22 Maj 2020
24 miejsca. Parki, skwery, zieleńce. To właśnie tam Zakład Gospodarki Komunalnej postawił poidełka dla pszczół. – Chcemy w ten sposób zadbać o owady, ale też jeże i małe ptaki – informuje prezes Krzysztof Sikora.

– Coraz mniej jest opadów, a te zwierzęta – tak jak każde inne – potrzebują dostępu do wody – tłumaczy Krzysztof Sikora. Poidła pojawiły się na razie w 24 miejscach: przy Palmiarni (pod jaśminem - nieopodal pomnika Winiarki oraz obok szałwii - przy rzeźbie Chłopca z konikiem), w Parku Kolei Szprotawskiej (przy łące kwietnej), w Parku Sowińskiego (przy rabatach kwiatowych), w Parku Piastowskim (przy łące kwietnej), w Parku Tysiąclecia (przy wejściu od ul. Chrobrego oraz na polance obok bzów), w parku przy ul. Partyzantów, w parku w Ochli, w parku w Kiełpinie (przy ulach), w parku w Przylepie (przy klombie), przy łące kwietnej na ul. Botanicznej, przy łące kwietnej na ul. Fabrycznej, przy łące kwietnej na Szosie Kisielińskiej (przy skrzyżowaniu z drogą do Raculki), przy łące kwietnej na ul. Piwnej, przy łące kwietnej na ul. Jasińskiego, przy skateparku na os. Pomorskim, na ul. Francuskiej (przy dębach za budynkiem nr 25-27), na ul. Chełmońskiego (przy skwerze), w Zielonym Zakątku, na Wagmostawie (na górce przy ulu).

Poidła będą na bieżąco uzupełniane przez pracowników ZGK. Zakład zachęca do pomocy także mieszkańców – Jeżeli podczas spaceru zauważycie, że nie ma wody, to nalejcie jej trochę – przekazuje prezes Sikora. 24 poidełka to dopiero początek. Niebawem w mieście pojawią się kolejne. Zakład Gospodarki Komunalnej przy tworzeniu poidełek korzystał z pomocy Centrum Przyrodniczego i Stowarzyszenia Natura i Człowiek.

(si)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki