Stelmet na Syberii na plusie

17 Styczeń 2020
Na termometrach -20, na tablicy wyników +7 na korzyść Stelmetu Enei BC! Zielonogórzanie wygrali po raz szósty w lidze VTB w dalekim Krasnojarsku z Jenisejem! W piątek, 17 stycznia podejmują Uniks Kazań.

Krasnojarsk to najdalszy azymut zielonogórskich koszykarzy w lidze VTB. 6 tysięcy kilometrów na wschód to wyprawa, z której nie wypada wracać z pustymi rękoma. Tylko jak wygrać z zespołem, który w tym sezonie u siebie przegrał tylko raz i to z liderującymi Chimkami Moskwa? Jenisej odprawiał z kwitkiem takie potęgi, jak: CSKA, Lokomotiw i Uniks. Stelmet wygrał jednak w dalekim Krasnojarsku 91:84!

Spora w tym zasługa Drew Gordona. Amerykanin „zadomowił” się w piątce tygodnia ligi VTB, do której nominowany jest regularnie. Nie inaczej było po meczu z Jenisejem, przeciwko któremu Gordon rzucił 24 punkty i dołożył 15 zbiórek. Jest też najskuteczniejszym graczem zielonogórzan w tych rozgrywkach.

W tym miesiącu zielonogórzan czeka jeszcze jedna daleka wyprawa, do stolicy Kazachstanu, Nur-Sułtanu na pojedynek z Astaną. Ten mecz 26 stycznia. Wcześniej, bo w piątek, 17 stycznia zielonogórzanie spróbują się pokusić o kolejną niespodziankę w VTB. W hali CRS zamelduje się Uniks Kazań. Przeszło miesiąc temu w Kazaniu Stelmet dzielnie stawiał czoła naszpikowanym gwiazdami rywalom, przegrywając ostatecznie 73:86.

Stelmet bryluje też w polskiej lidze. W ubiegłym tygodniu podopieczni Žana Tabaka pokonali jedną z rewelacji Energa Basket Ligi, Start Lublin 100:93. Poznali też rywala w Pucharze Polski. W ćwierćfinale warszawskiego turnieju, 14 lutego podejmą Trefla Sopot. W przypadku zwycięstwa, dzień później w półfinale będą mierzyć się z wygranym pojedynku Polski Cukier Toruń – Asseco Arka Gdynia. Finał 16 lutego. Do tego czasu zielonogórzanie rozegrają jeszcze trzy pojedynki w EBL. Najbliższy u siebie, we wtorek, 21 stycznia z BM Slam Stalą Ostrów Wlkp., o 17.30.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki