SIATKÓWKA. Rusza II liga

27 Wrzesień 2019
W sobotę, 28 września siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego rozpoczną zmagania w II lidze. Przed własną publicznością zmierzą się z MUKS-em Ziemia Milicka – w hali UZ przy ul. prof. Szafrana, o 17.00.

W poprzednim sezonie młody zespół akademików uplasował się w czołowej czwórce, ale w grupie I drugoligowych rozgrywek. Teraz zielonogórzanie znaleźli się w grupie IV, w opinii wielu fachowców trudniejszej, choć jeden mocny rywal im ubył. Chrobry Głogów za pięć dwunasta został zaproszony do grona I-ligowców, w miejsce borykającego się z kłopotami finansowymi AZS-u Częstochowa.

Nas jednak interesują zielonogórscy akademicy, za którymi miesiąc przygotowań i napawające optymizmem wyniki sparingów. – Wszystko idzie w dobrym kierunku. Harmonogram zrealizowaliśmy w stu procentach. Czekamy na sobotę, bo jesteśmy w pełni gotowi – mówi Wiktor Zasowski, grający szkoleniowiec zielonogórzan.

W klubie zapowiadają, że potencjał jest duży, bo zespół już jest bardziej doświadczony niż AZS w wersji ubiegłorocznej. Raz, że gracze, którzy pozostali są bardziej obyci z tym poziomem rozgrywek, dwa, że nowi ludzie w Zielonej Górze z niejednego siatkarskiego pieca jedli już chleb. – Mateusz Ruciński, Krystian Bangrowski i Robert Predecki podnoszą naszą jakość – dodaje trener akademików.

Ruciński to rozgrywający. Bangrowski i Predecki to przyjmujący, z czego jeden z nich będzie przesunięty do gry w ataku. – Na teraz wygląda to tak, że Krystian Bangrowski będzie podstawowym przyjmującym, a Robert Predecki atakującym. Nikt nic za darmo nie dostanie, każdy pracuje na swoje konto – kończy W. Zasowski.

(mk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki