Rusza Falubaz Cup

29 Listopad 2019
Czterech tysięcy osób spodziewają się organizatorzy turnieju Falubaz Cup, który w ten weekend odbędzie się w hali Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Do hali tenisowej zjadą dzieci z 20 lubuskich lokalizacji Akademii Piłkarskiej Falubaz. Zmierzą się ze sobą adepci futbolu m.in. z Zielonej Góry, Nowej Soli, Gubina, Krosna Odrzańskiego, Świebodzina, czy Żagania. – To jest największy turniej halowy w tej części Polski – zaznacza Damian Stopa z Akademii Piłkarskiej Falubaz.

30 listopada i 1 grudnia odbędzie się wewnętrzna rywalizacja członków akademii. Turniej otworzą najmłodsi. Na parkiecie będzie można zobaczyć, jak radzą sobie z piłką dzieci w wieku trzech, czterech lat. W sobotę zagrają jeszcze sześcio- i dziesięciolatkowie. W niedzielę zaplanowano zmagania kolejno: siedmio-, ośmio- i dziewięciolatków. – Oprócz piłkarskich emocji jest dużo innych atrakcji. Będą występy, konkursy, gadżety i licytacje – wylicza D. Stopa.

Impreza ma także wymiar charytatywny. Zebrane pieniądze trafią do rodziców Dominiki Zabłotnej, dziewczynki, która przyszła na świat w 22. tygodniu ciąży. Dziecko ważyło zaledwie 490 gramów i mierzyło 25 cm. – To najmniejszy noworodek, który urodził się w zielonogórskim szpitalu – dodaje przedstawiciel APF.

Finał 9. edycji Falubaz Cupu zaplanowano 14 grudnia w Czerwieńsku. W hali „Lubuszanka” odbędzie się turniej dla chłopców z rocznika 2009. Oprócz APF zagrają także m.in. młodzi piłkarze Zagłębia Lubin, Lecha Poznań, czy Śląska Wrocław.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki