Rugbiści Watahy wygrali z Alfą

23 Maj 2019
Do pięciu razy sztuka – mogą powiedzieć zawodnicy Watahy Rugby Club. Zielonogórzanie w końcu odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w I lidze. Podopieczni Pawła Prokopowicza wygrali z Alfą Bydgoszcz 62:52 (38:14).

Zespół zielonogórzan trapiony jest kontuzjami, przeciwko Alfie wystąpił m.in. bez swojego czołowego zawodnika, Filipa Wielgosza, który zmaga się z urazem pleców. Mimo ubytków Wataha zaczęła jednak od mocnych ciosów. W pierwszej połowie gospodarze prowadzili z bydgoskim beniaminkiem już 24:0, do przerwy był wynik 38:14.

- Od 3-4 lat mijamy się ze sobą w ligach. Kiedyś oni byli w I lidze, a my w II, później przyszedł sezon, gdy się wymieniliśmy miejscami – zauważył Paweł Prokopowicz, grający trener zielonogórzan. Alfa, podobnie jak Wataha przed meczem w Zielonej Górze, nie miała na swoim koncie zwycięstwa, ale w drugiej połowie ambitnie i cierpliwie odrabiała straty. Końcówka, choć nerwowa, ułożyła się po myśli zielonogórzan, którzy wygrali z bonusem, ponieważ przekroczyli granicę 60 „oczek”. – Nie był to łatwy mecz. Udało się to ustać. Wynik pokazuje, że obie drużyny muszą pracować nad obroną – dodał P. Prokopowicz.

– Jesteśmy beniaminkiem, więc jeszcze dużo pracy przed nami. Wynik nie był zły, w drugiej połowie się obudziliśmy. Jeszcze z 5 minut i byłaby szansa na wygraną – ocenił Dawid Mitulewski, gracz bydgoszczan, który zapowiada, że Alfa u siebie będzie miała szerszy skład i będzie groźniejsza.

To istotna informacja w kontekście dwumeczu o pozostanie w I lidze. W play-outach rywalem Watahy będzie właśnie zespół bydgoszczan. Sobotni mecz jedni i drudzy poświęcili na zdobycie jak największej informacji o rywalu. – Chcieliśmy popróbować pewnych rzeczy. Było widać schematy, które są oklepane. Jedni i drudzy nie chcieli się odkryć, a przy tym każdy chciał zobaczyć jak najwięcej z gry rywala – zakończył Prokopowicz. Decydujące spotkania odbędą się w pierwszej połowie czerwca.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki