Rower miejski z nowym regulaminem

6 Wrzesień 2019
Od piątku, 6 września, zmienia się regulamin korzystania z Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Będą kary za dewastację jednośladów.

Za zarządzanie i obsługę systemu odpowiada firma Nextbike. Główne zmiany dotyczą tabeli opłat dodatkowych. Za pozostawienie roweru na stacji bez zabezpieczenia zapłacimy 100 zł. Jazda na rowerze przez większą liczbę osób niż to jest dopuszczalne (w zależności od typu roweru), będzie kosztować 100 zł. Tyle samo dopłacimy za nieautoryzowany przejazd. Mocniej po kieszeni dostaniemy za usunięcie zastosowanych zabezpieczeń i wykorzystanie roweru w celach komercyjnych. W obu przypadkach kara wyniesie 200 zł.

– Główną przyczyną wprowadzenia zmian było łamanie podstawowych zasad regulaminu przez zarejestrowanych użytkowników – tłumaczy Paulina Wójcicka z biura prasowego firmy Nextbike Polska. – Przyczyniły się też do tego akty wandalizmu.

Przez rok doszło do kilkudziesięciu dewastacji rowerów. – W tym sezonie uruchomiono zespół ds. kontroli systemowej – informuje P. Wójcicka. – Pracownicy weryfikują ruch w systemie i analizują zdarzenia, które mogą wskazywać na złamanie regulaminu. Dodatkowo serwis otrzymał nowe wytyczne dotyczące dokumentacji stanu stacji i rowerów. Należy przy tym pamiętać, że wszystkie rowery wyposażono w nadajniki GPS.

Przypomnijmy. Zielonogórski Rower Miejski wystartował 21 sierpnia 2018 r. W pierwszym roku funkcjonowania jednoślady wypożyczono 450 tys. razy. System liczy już 400 rowerów i 40 stacji. Przez rok w systemie zarejestrowało się 29 tys. zielonogórzan.

(rk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki