Premiera filmu „Ostatni Samotnik”

31 Październik 2019
Była ścianka, wywiady, tłumy ciekawskich, konferencja prasowa i wino musujące – jak na premierę przystało. W Cinema City zaprezentowano film „Ostatni Samotnik”, nakręcony przez grupę zielonogórzan i ich przyjaciół.

Obraz, do którego scenariusz napisało kilku ludzi, a wyreżyserował Amadeusz Kocan, jest w zamyśle filmem science-fiction. Akcja rozgrywa się na terenie słynnej Zony w Czarnobylu i jest inspirowana twórczością rosyjskich pisarzy fantastycznych - braci Strugacckich oraz grami komputerowymi S.T.A.L.K.E.R. Fabuła wymyślna nie jest – w Zonie zaginął starszy brat głównego bohatera, Michała Szewczenki (w tej roli Damian Ziembiński). Ten ostatni wyrusza na poszukiwania. Mamy tu tajemnicze zjawiska, siły czyste i nieczyste a Zona pełna jest stalkerów, poszukiwaczy artefaktów - tajemniczych świetlnych kul, z których najcenniejsza podobno leczy wszystkie choroby. Tak naprawdę film jest jedna wielką „strzelanką” i bliżej mu do stylistyki gry komputerowej niż kinowego obrazu.

Obok Ziembińskiego na ekranie pojawiają się m.in. Rafał Kopeć, Jarosław Jaros, Michał Gołkowski, Dariusz Waluś, Paweł Kaszkowiak oraz kabareciarze Grzegorz Halama i Abelard Giza.

Zdaniem obserwatorów film ma jedną wielką gwiazdę. Jest to Allan Bucki - zielonogórzanin mieszkający w Anglii - twórca ścieżki dźwiękowej. Jak powiedział nam radiowiec Roman Awiński – jest tylko kwestią czasu, gdy o Buckim usłyszy cały muzyczny świat...

Ciekawostką jest, że fundusze na stworzenie „Ostatniego Samotnika” zbierano za pomocą platformy crowdfundingowej „PolakPotrafi.pl”. Dla szerokiej publiczności film będzie od grudnia dostępny na DVD.

(brj)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki