Powrót na W69. Z kibicami!

19 Czerwiec 2020
Otwarcie? Jak marzenie! Ale teraz poprzeczka idzie mocno w górę. Być może najwyżej w tej lidze. W niedzielę, 21 czerwca, RM Solar Falubaz Zielona Góra zmierzy się z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Spotkanie rozpocznie się o 19.15, z fanami na trybunach.

Przed tygodniem zielonogórzanie nie dali szans w Rybniku beniaminkowi, ekipie ROW-u. Ekipa Piotra Żyto wygrała bardzo pewnie 53:36, zamykając sprawę triumfu już niemal na półmetku zmagań. Żółto-biało-zieloni na tle porozbijanego, dosłownie, rywala (kontuzje juniorów), jawili się jako zespół kompletny, ale z rezerwami. Z punktów wynika, że najsłabszy w zespole był Martin Vaculik, a to przecież lider Falubazu w poprzednim sezonie.

Komplementy lały się za to strumieniami na juniorów. Mateusz Tonder i Norbert Krakowiak z bonusem zdobyli w sumie 14 punktów. Ten drugi plecy rywali zobaczył dopiero w biegu14. Zresztą występ w pierwszym z biegów nominowanych to niejako nagroda za świetny występ we wcześniejszych gonitwach. – Wszystko mi pasowało, podejmowaliśmy dobre decyzje w parkingu. Przygotowujemy się teraz do dwóch spotkań domowych – przyznał N. Krakowiak, który w głosowaniu kibiców został wybrany „rajderem meczu”.

Pierwsze z domowych spotkań zielonogórzanie odjadą z mającymi medalowe aspiracje częstochowianami. Włókniarz o tych apetytach mówi głośno, ale jak tu milczeć, gdy ma się w składzie takich liderów jak Leon Madsen, Fredrik Lindgren, czy pozyskany przed sezonem Jason Doyle. - Dzisiaj w Częstochowie jest jazda pod dużą presją. A tutaj? Co się nie ugra, będzie na plus – uważa Jacek Frątczak, były żużlowy menadżer, obecnie ekspert. - Czerwiec pokaże, czyli pierwsze trzy-cztery kolejki, na co stać Falubaz. Wygląda na to, że sytuacja finansowa jest niezła po pozyskaniu sponsora tytularnego.

Włókniarz, oprócz świetnych liderów, ma też solidną drugą linię w postaci żużlowców z różnych pokoleń – Pawła Przedpełskiego i Runego Holty. Dodać do tego należy rewelacyjnych juniorów. Po inauguracyjnym meczu, który gospodarze pod Jasną Górą wygrali z MRGarden GKM-em Grudziądz 53:37, najwięcej wśród miejscowych mówiło się o Mateuszu Świdnickim. 19-latek zdobył 6 punktów i pokazał, że drzemią w nim duże możliwości. Bieg drugi, w świetle skutecznej jazdy młodych zielonogórzan w Rybniku, zapowiada się więc bardzo ciekawie.

Mecz z trybun zobaczą też kibice. Od drugiej kolejki stadiony mogą się już zapełniać w 25 procentach pojemności. W Zielonej Górze oznacza to, że na trybunach pojawi się 3,5 tysiąca głodnych emocji na żywo fanów. Pierwszeństwo mieli właściciele karnetów.

Przed rokiem zielonogórzanie dwukrotnie pokonali Włókniarza u siebie – w rundzie zasadniczej i w pojedynku o brązowe medale, ale w dwumeczach lepsi byli rywale.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki