Postraszyli ekstraklasowca

10 Styczeń 2020
W lubuskiej II lidze futsalu na razie nie mają sobie równych, a w Pucharze Polski ambitnie powalczyli z grającym w ekstraklasie GSF-em Gliwice. Futsaliści PKM Zachód Persy AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego przegrali 4:5 (1:3).

- Nie ma się czego wstydzić, to pokazuje, że zespół ma duże predyspozycje, żeby grać wyżej - komplementował swoich zawodników po meczu z wyżej notowanym rywalem Maciej Dudek, trener akademików. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gliwiczan, którzy w kwadrans zdobyli trzy bramki i ustawili sobie mecz. Gdy na początku drugiej połowy prowadzili 4:1, chyba poczuli się zbyt pewnie, bo kilka chwil później zielonogórzanie podeszli na jedną bramkę! Wynik 4:5 nie uległ już zmianie. Akademicy za swoją postawę zebrali owację, a zwycięzcy? Burę od trenera w szatni! - To nie akademicy podnieśli mi ciśnienie, a moi zawodnicy – stwierdził Błażej Korczyński, trener gliwiczan i futsalowej reprezentacji Polski. – Dobrze, że to daleko od Gliwic i nikt tego nie widział. Styl pozostawiał wiele do życzenia, stąd moje nerwy.

AZS postawił się wyżej notowanemu rywalowi, zaś w swojej lidze nie ma sobie równych. Zielonogórzanie wygrali wszystkie cztery spotkania, w tym ostatnio z Madnessem w Chocianowie aż 15:3. – Z meczu na mecz wyglądamy coraz lepiej – uważa M. Dudek. W tę niedzielę, 12 stycznia, w derbach miasta akademicy podejmą Drzonkowiankę PKM Zachód Racula, która ostatnio wygrała w Gorzowie z Paolo 6:3. W tabeli plasuje się tuż za AZS-em. Drzonkowianka ma na koncie po jednym zwycięstwie i remisie oraz dwie porażki. Pojedynek w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego o 17.00.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki