Pomóżmy dzieciom z Ukrainy

3 Grudzień 2018
- Tam wciąż jest wojna. Dzieci żyją w strasznych warunkach. Powinniśmy im pomóc, niech też mają święta – doszła do wniosku radna Eleonora Szymkowiak, która od poniedziałku zaczyna zbierać paczki dla dzieci z Doniecka.

E. Szymkowiak od lat zbiera świąteczne paczki dla potrzebujących. W tamtym roku świąteczne prezenty podarowane przez zielonogórzan trafiły do syryjskiego Allepo. – Tam nadal jest strasznie, jednak nie mamy jak dostarczyć im pomocy. Dlatego, wraz z krakowskim stowarzyszeniem papieskim Pomoc Kościołowi w potrzebie, które zapewni transport, chcemy pomóc dzieciom z Azbiska koło Doniecka – tłumaczy radna. – Tam w zasadzie cały czas trwa wojna. Dzieci mieszkają blisko linii frontu, po stronie ukraińskiej. Wciąż słyszą wystrzały, teren jest często zaminowany. Panuje skrajna bieda. Dlatego apeluję: pomóżmy potrzebującym dzieciom, niech one też mają trochę radości w święta Bożego Narodzenia.

E. Szymkowiak liczy na szczodre serce zielonogórzan. Potrzebne są: słodycze, zabawki, artykuły szkolne oraz odzież i obuwie dziecięce. Jeżeli chcemy podarować rzeczy używane, powinny być w dobrym stanie i czyste. Mały podarek może sprawić dużo radości.

Zbiórka będzie trwała od poniedziałku, 3 grudnia, do soboty - 8 grudnia.

- Dary można przynosić do kwiaciarni pani Bogusi na tyłach ratusza – zachęca radna. – Gwarantuję, że wszystkie dotrą do obdarowanych na święta. Można też przynosić listy z życzeniami.

Zainteresowani wsparciem akcji mogą się również kontaktować telefoniczne z E. Szymkowiak: 605 931 125 lub 68 320 88 51.

(tc)