Podarunek od myśliwych

20 Listopad 2020
Nietypowy prezent przekazali myśliwi z okręgu zielonogórskiego dla Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Kupili karetkę do przewozu małych pacjentów.

Do zbiórki na zakup ambulansu włączyło się około stu różnych podmiotów: koła łowieckie, nadleśnictwa, instytucje i firmy związane z łowiectwem oraz osoby prywatne. - Wspólnie zebraliśmy około 130 tys. zł. Chętni wpłacali pieniądze na konto stowarzyszenia, każdy tyle, na ile mógł sobie pozwolić – opowiadał podczas przekazania karetki szpitalowi Damian Olszewski ze stowarzyszenia „Myśliwi Okręgu Zielonogórskiego Dzieciom”.

Akcja zbierania funduszy ruszyła w marcu br., we wrześniu myśliwi byli już gotowi do zakupu opla movano. Za wyposażenie i przystosowanie busa do potrzeb medycznych zapłacił Szpital Uniwersytecki. - Całkowity koszt ambulansu to 230 tys. zł. Został wyposażony w szafki i półki do przechowywania leków i sprzętu, butle tlenowe, nosze, krzesełko kardiologiczne, defibrylator, respirator. Wszystko to sprzęt wysokiej klasy – podkreślił Witold Głodecki, kierownik Zespołu Transportu Medycznego.

Karetka jest przeznaczona do transportów specjalistycznych, m.in. pacjentów w stanie zagrożenia życia. - Docelowo będzie wykorzystywana do transportu dzieci z Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, jednak w dobie COVID-u, za pozwoleniem ofiarodawców, wykorzystamy ją też do innych celów – powiedział Marek Działoszyński, prezes szpitala.

Ambulans z logo Polskiego Związku Łowieckiego jest w pełni przystosowany do wyjazdu na ulice. - Mam nadzieję, że ten piękny dar jak najdłużej będzie służył i pomagał w ratowaniu życia – dodał Andrzej Bawłowicz ze stowarzyszenia.

(ap)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki