Płatny parking w Focus Mall

9 Wrzesień 2019
Od 9 września zaczną obowiązywać opłaty za postój samochodów na krytym i zewnętrznym parkingu galerii, jednak każdy klient będzie mógł zaparkować bezpłatnie przez pierwsze dwie godziny.

Opłaty za postój na parkingu wielopoziomowym zaczną być pobierane od 9 września. Mechanizm będzie polegał na skanowaniu tablic rejestracyjnych pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z parkingu za pomocą kamer. Pierwsze dwie godziny korzystania z parkingu będą bezpłatne. Stawka za trzecią rozpoczętą godzinę wyniesie 2 zł, natomiast za każdą kolejną – 3 zł. Parking będzie do dyspozycji kierowców od godz. 9.00. do ostatniego seansu w kinie Cinema City. Osoby wybierające się do kina, będą mogą skorzystać z bezpłatnego parkowania przez trzy godziny. Po zakupie biletu będą mogły podać pracownikowi kina numer rejestracyjny auta, który zostanie wprowadzony do systemu.

Klienci galerii nie będą musieli pamiętać o biletach parkingowych, zasady działania płatnego parkingu będą bardzo proste: klient podjeżdża do szlabanu; system rejestruje tablice auta i wpuszcza na teren parkingu poprzez otwarcie szlabanu; po zakończonych zakupach należy podejść do automatu znajdującego się na parkingu od strony wejścia na pasaż i wpisać numer rejestracyjny auta; na ekranie pojawia się informacja czy należy zapłacić oraz instrukcja postępowania. Klient płaci lub nie (w zależności od komunikatu) i wówczas może wyjechać z parkingu.

Sytuacja podobnie wyglądać będzie na parkingu zewnętrznym. Od połowy września staną tam parkometry. Klient zanim wejdzie do galerii będzie musiał oszacować długość wizyty, odebrać bilet i umieścić go za szybą auta. Warto pamiętać, że w przypadku dwóch godzin darmowego parkowania, również trzeba będzie pobrać bilet. Wysokość opłat będzie taka sama, jak na parkingu krytym.

(ap)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki