Piłka nożna. Apetyty były większe

29 Listopad 2019
TS Masterchem Przylep odkąd występuje w IV lidze, zwykle odgrywa w niej ważną rolę. Tej jesieni odegrał raptem „rólkę”. Dzięki niezłej końcówce rundy, zimy nie spędzi jednak w strefie spadkowej.

Po zdobyciu kompletu punktów, w ostatnim meczu z Ilanką Rzepin, TS wskoczył na 11. miejsce. Spokój to jednak pozorny, bo nad przedostatnią Pogonią Świebodzin zespół z Przylepu ma tylko trzy punkty przewagi. Z drugiej strony, do piątej Spójni Ośno Lubuskie strata wynosi zaledwie siedem „oczek”. – Ten zespół na pewno stać na dużo więcej. Jesień przetrwaliśmy – uważa Tadeusz Makowski, który w trakcie rundy wrócił na stanowisko trenera. Zastąpił Andrzeja Boczkowskiego.

W całej rundzie TS zanotował cztery zwycięstwa i cztery remisy. Drużynę mocno przetrzebiły kontuzje, które dotknęły zwłaszcza doświadczonych graczy. – Już w pierwszym meczu trzech zawodników złapało urazy. W całej rundzie zagrało u nas 26 zawodników – wskazuje Makowski, licząc na to, że zebrane jesienią u młodych graczy doświadczenie, zaowocuje wiosną. Ta ma być dużo lepsza gra w wykonaniu drużyny. – Jestem pewny, że wiosną będzie znacznie lepiej wyglądało – dodaje trener.

Makowski przyznaje, że wiosną nie poprowadzi już drużyny. Zmienić ma się jednak nie tylko trener, ale i nazwa. O pomyśle połączenia Lechii Zielona Góra z TS-em Przylep mówi się już od dłuższego czasu. Słowo ma stać się ciałem jeszcze tej zimy. Oznaczałoby to, że naturalne rezerwy Lechii grałyby w IV lidze. – Sprawy proceduralne wymagają jeszcze pewnego domówienia. Chcemy to jednak jak najszybciej skończyć – zapewnia T. Makowski.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki