Nowe pętle autobusowe

18 Grudzień 2020
Miejski Zakład Komunikacji przywrócił do ruchu odnowioną pętlę przy ulicy Lechitów. To trzeci przystanek końcowy, który przebudowano w tym roku.

Z nowej pętli korzystają też w Przylepie autobusy linii nr 2 i 20. Z kolei autobusy linii nr 19 w trasę wyruszają z nowej pętli w Łężycy.

– W Łężycy wymieniono nawierzchnię, ponieważ ta szutrowa wymagała częstych napraw – mówi Jacek Newelski, kierownik sekcji rozkładów jazdy i marketingu Miejskiego Zakładu Komunikacji. – W Przylepie pętla powstała w zupełnie nowym miejscu. Natomiast przy ulicy Lechitów mieszkańcy skarżyli się, że autobusy nie podjeżdżają pod krawężniki, przez co ciężko jest wsiadać i wysiadać.

Pętlę przy Lechitów przebudowano w taki sposób, by z autobusów bez kłopotów mogły korzystać osoby z problemami ruchowymi oraz poruszający się na wózkach zwykłych i elektrycznych. Dzięki tym inwestycjom pasażerom łatwiej będzie wsiąść do pojazdu, natomiast kierowcom prościej będzie manewrować autobusem - bez konieczności omijania dziur i obaw o uszkodzenie pojazdu.

– MZK w ciągu ostatnich dwóch lat wymieniło aż 67 proc. autobusów – dodaje J. Newelski. – By jak najdłużej nam służyły, należy także zadbać o infrastrukturę. Autobusy nie mogą niszczyć się na dziurawych pętlach.

Miejski przewoźnik kończy też uruchamianie tablic informacji pasażerskiej. Zielonogórzanie mają do dyspozycji już 63 lokalizacje.

(rk)

 

Zmiany podczas świąt

MZK informuje o zmianach w rozkładzie jazdy w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Autobusy będą kursowały według następującego planu.

* 24 grudnia, czwartek: autobusy pojadą według roboczych rozkładów jazdy do godz. 15.00. Linie nocne rozpoczną pracę od 15.00, wykonując dodatkowe kursy. Od 23.29 autobusy linii nocnych będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w nocy z soboty na niedzielę.

* 25 grudnia, piątek: zawiesza się kursowanie autobusów linii nr 6, 9, 14, 17, 37 i 55. Autobusy linii nr 0 i 80 będą realizowały kursy według świątecznego rozkładu jazdy od. 9.00 do 17.00. Autobusy pozostałych linii będą jeździły według świątecznych rozkładów jazdy.

* 26 grudnia, sobota: zawiesza się kursowanie autobusu linii nr 55. Autobusy pozostałych linii będą jeździć według świątecznych rozkładów jazdy.

Informacje o kursowaniu autobusów pod nr tel. 68 45 20 450 do 453, wew.43, w godz. 7.00-14.30 lub na stronie www.mzk.zgora.pl.

(dsp)

 

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki