Norwid działa non stop!

20 Marzec 2020
Choć budynki bibliotek zostały zamknięte, to pracownicy tych placówek nie zostawili swoich czytelników. Przygotowali bogatą ofertę, z której można skorzystać online, nie wychodząc z domów.

Akcja Non Stop Norwid zyskuje coraz większe grono zwolenników. Zielonogórscy bibliotekarze stanęli na wysokości zadania i na Facebooku, Instagramie, platformie YouTube oraz stronie internetowej biblioteki wdrażają kolejne pomysły. – Mamy bardzo duży odzew od nauczycieli, uczniów i ich rodziców w sprawie, np. naszego „Lekturniczka”, a studenci i pracownicy naukowi korzystają z usług „Pogotowia Czytelniczego” czy „Digitalizacji na żądanie” – tłumaczy Anna Urbańska z Biblioteki Norwida.

W wirtualnym świecie Norwida można m.in. znaleźć informacje o tym, gdzie szukać ebooków i audiobooków. W saloniku poetyckim bibliotekarze codziennie zaproponują czytelnikom dawkę wierszy autorstwa różnych poetów. Mediateka Góra Mediów podzieli się propozycjami książek dostępnych w wersji cyfrowej oraz recenzjami swoich zbiorów. Bibliotekarze filii nr 1 zachęcą do poczytania blogów o literaturze, podróżach, kulinariach, kulturze, modzie, zdrowiu… Będzie z czego wybierać! Najmłodsi mogą posłuchać bajek, a dla młodzieży została przygotowana platforma YZ Young Zone. Uczniowie odnajdą w niej tematy związane z wyborami edukacyjnymi i zawodowymi, promocją swojej twórczości, poradami wizerunkowymi, w Szuflandii mogą zaprezentować skrzętnie chowaną na dnie szuflady twórczość (prozę, poezję, grafikę, rysunki).

Uczącym się i pracującym szczególnie przydadzą się te trzy propozycje. Wirtualna Czytelnia Norwida to dostęp do szeregu baz internetowych, umożliwiających zdalny dostęp do wielu publikacji. W Zielonogórskiej Bibliotece Cyfrowej można znaleźć materiały w postaci elektronicznej, np. wiele artykułów i czasopism, w tym naukowych, rękopisy, bogatą bazę ilustracji książkowych, czy też wersje cyfrowe unikatowych muzykaliów i książek. Biblioteka posiada też usługę digitalizacji na żądanie, czyli udostępnia czytelnikom skany i artykuły wybranych fragmentów książek.

Działania akcji Non Stop Norwid są cały czas rozwijane. W ramce podajemy linki, pod którymi można je znaleźć.

(ap)

Non Stop Norwid

http://www.wimbp.zgora.pl/

https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/

https://www.facebook.com/GoraMediow/

https://www.instagram.com/biblionorwid/

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki