Niech żyje miłość!

7 luty 2020
Dla zakochanych, ale nie tylko, szykują się 14 lutego rozmaite atrakcje! W przyszły piątek możesz wybrać się na bal z celem, wyznać komuś miłość przez wideobudkę albo... przelecieć przez mgławicę!

KOCHAMY ZIELONĄ GÓRĘ

Tegoroczne miejskie walentynki odbędą się 14 lutego, o 16.00 na deptaku. Przy pomniku Bachusa wspólnie pokażemy jak bardzo kochamy Zieloną Górę. - Jesteśmy pewni, że rozgrzejemy wasze serca! Będzie to wyjątkowa okazja do rozmowy z prezydentem Januszem Kubickim, który z pewnością powie i pokaże zielonogórzanom jak bardzo kocha nasze miasto – zapowiadają organizatorzy. - Gorącą atmosferę zapewnią tancerze z Keep On Dancing Studio Tańca Zielona Góra, Cheerleaders Wataha Zielona Góra w choreografii Basi Mieszkalskiej oraz formacja BUGS SQUAD z choreografią Andrzeja Gliwy . Do wspólnej zabawy zachęci Roman Awiński z Radia Index, a także improwizator Patryk Cyplik z Inicjatywy Scenicznej Fruuu.

Na zielonogórzan będzie czekała wideobudka, w której będą mogli wyznać miłość do swojego miasta i nie tylko. Każdy z uczestników walentynkowej akcji otrzyma wyjątkowe zielonogórskie serce.

 

GWIAZDY DLA ZAKOCHANYCH

Z okazji walentynek, w Planetarium Wenus odbędzie się specjalny pokaz na żywo. Pracownicy wybrali na tę okazję romantyczne muzyczne klasyki, które w połączeniu z kosmicznymi obrazami stworzą wyjątkowe widowisko. - Pod kopułą usłyszymy m.in. polską poezję, utwory Michała Bajora, Queen. Zobaczymy natomiast przeloty przez mgławice, czy panoramy z zorzą polarną w roli głównej – mówią organizatorzy.

Podczas pokazu odbędzie się również losowanie upominków, w tym zaproszeń na piąte urodziny klubu One Love, które odbędą się właśnie w tym dniu. Planetarium zaprasza 14 lutego o 19.00. Bilety na pokaz można kupić w kasach lub zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej www.planetariumwenus.pl

 

LITERACKO O UCZUCIACH

Na walentynkowe wzruszenia zaprasza Biblioteka im. C. Norwida. 14 lutego, o 10.00 w filii nr 9 (ul. Podgórna 45), odbędą się warsztaty literacko plastyczne pt. „O uczuciach dla najmłodszych”. O godz. 17.00, starszych gości zaprasza Lubuskie Laboratorium Książki GreenBook (ul. Makowa 12). „Jowita albo Walentynkowa Mapa Głosów” – będzie to sesja radiowa z fragmentami twórczości Stanisława Dygata. Goście specjalni: Alicja Stasiewicz i Lech Mackiewicz. Obowiązują zapisy, tel. 736 600 470.

 

JEDEN BAL ZA DRUGIM

Ciekawym pomysłem jest akcja „Serce dla Serca”. A wzięła się z potrzeb i marzeń seniorów, którzy często skarżą się, że nie mają gdzie potańczyć. - Kluby organizują dyskoteki i zabawy dla młodszych mieszkańców, a osobom 50+ ciężko się odnaleźć na takiej imprezie. A my też kochamy zabawę, śpiew i taniec! – zapewniają Bogusława Ambrożkiewicz i Teresa Czarnecka z klubu seniora „Relaks”.

Organizacje i osoby wspierające działania na rzecz seniorów wpadły na pewien pomysł. Terra Fanin, właścicielka klubu „Fabryka Food & Music”, Jan Kominek prowadzący klub seniora „Relaks”, Zbigniew Pędziński prowadzący klub seniora „Senior+” i radny Paweł Wysocki (Zielona Razem), ogłosili akcję „Serce dla Serca”.

- Seniorzy też lubią zabawę. W Zielonej Górze nie mają gdzie potańczyć. Jedynym miejscem jest klub Fabryka, który „przytulił” nas i w środy organizowane są wieczorki taneczne dla seniorów – opowiada J. Kominek. – Podczas jednej z imprez wpadliśmy na pewien pomysł.

Idea polega na tym, że odbędą się dwie imprezy w klubie Fabryka przy ul. Moniuszki. I tak: bal walentynkowy, 14 lutego, będzie imprezą biletowaną, wejście na nią kosztuje 100 zł. W cenie jest wyżywienie oraz didżej. 30 zł z każdego biletu zostanie przekazane na organizację balu seniora, który odbędzie się w środę, 19 lutego. Seniorzy, choć bardzo by chcieli, często nie mogą sobie pozwolić na zabawę biletowaną. Okażmy im serce w tym pięknym okresie – przekonuje T. Fanin. Rezerwacja miejsc na 14 lutego, tel. 537 200 681.

(dsp)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki