Najazd na Warszawę...

17 Maj 2019
...fanów czarnego sportu już w ten weekend. W sobotę, 18 maja, o 19.00 początek pierwszej rundy cyklu Grand Prix. Na PGE Narodowym wystąpi m.in. Patryk Dudek.

Dla żużlowca Stelmetu Falubazu będzie to czwarty start w piątym w historii Grand Prix w stolicy. Najdalej, dwukrotnie zajechał do półfinału. Przed rokiem uplasował się na 6. miejscu. Tradycyjnie też będzie mógł liczyć na sporą grupkę zielonogórskich fanów, którzy zadrżeli, gdy Duzers w trzecim biegu piątkowego starcia ze Speed Car Motorem Lublin potężnie przyłożył na pierwszym łuku. Dudek wyszedł spod dmuchanej bandy cały, choć mocno poobijany. – Wyglądało to naprawdę kiepsko i mogło się skończyć różnie – ocenił po spotkaniu Piotr Protasiewicz, który jechał w feralnym wyścigu.

Stelmet Falubaz po wyrównanej pierwszej połowie zawodów, w drugiej był znacznie lepszy od beniaminka z Lubelszczyzny. Dwa ostatnie biegi podopieczni Adama Skórnickiego wygrali podwójnie i cały mecz 54:36. – Końcówkę przydusiliśmy, ale wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo – dodał kapitan Falubazu. Choć jeszcze w piątek wydawało się to mało prawdopodobne, Dudek wystąpił we wtorek w meczu ligi szwedzkiej (zdobył 8+2 pkt.). W ten weekend zielonogórzanie o ligowe punkty nie jadą, dlatego tym bardziej można zwrócić baczną uwagę na Warszawę. Nowością regulaminową od tego sezonu są kwalifikacje dzień przed zawodami, podczas których odbędzie się walka o numery startowe. Prawo wyboru będą mieli żużlowcy z najlepszymi czasami. W przeszłości dwukrotnie w Warszawie najlepszy był mistrz świata Tai Woffinden.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki