Mamy upragnione play-offy!

18 Wrzesień 2020
Bez względu na rozstrzygnięcia w czwórce, będzie to bardzo udany sezon dla RM Solar Falubazu. Zielonogórzanie znaleźli się w play-offach, gdzie przed sezonem widziało ich niewielu fachowców. Teraz nagroda za udaną rundę zasadniczą. Półfinały z Fogo Unią Leszno.

Mamy play-offy, bo mamy Patryka Dudka. To zielonogórzanin rozstrzygnął na swoją korzyść najważniejszy bieg dotychczasowego sezonu. Był to ostatni wyścig meczu w Lublinie. RM Solar Falubaz przegrywał już z Motorem różnicą 14 punktów, czyli taką samą, jaką pokonał lublinian w Zielonej Górze. W drugiej fazie zawodów przewaga z pierwszego meczu topniała w oczach. Cały Falubaz cierpiał, w połowie meczu stracił i tak nieskutecznego Martina Vaculika. Cierpiał też Dudek, ale to było pokłosie upadku podczas piątkowego Grand Prix w Gorzowie. I co? 28-latek wygrał ostatni bieg, tym samym wepchnął do play-offów zielonogórzan i wypchnął z nich rozentuzjazmowanych chwilę wcześniej żużlowców i fanów Motoru. – Taka praca, całe życie pod presją – mówił po meczu bohater zielonogórzan, który dziękował tym, którzy po wypadku w Gorzowie stawiali go na nogi. A właściwie na nogę. W Lublinie mocno obite udo nie dokuczało tak w trakcie jazdy, ale już po zejściu z motocykla Dudek kulał.

Cierpiący w niedzielę Vaculik na szczęście też wraca do zdrowia. Żebra, choć poobijane mocno po wypadku w Lublinie, nie zostały złamane. Oprócz zdrowia, martwić może jednak wyraźna obniżka formy Słowaka. – Jest dużo pracy przed sztabem szkoleniowym, bo jednak ta forma zawodników w Lublinie była mocno średnia. Przecież chodzi o to, żeby postawić się tej leszczyńskiej Unii – uważa Jacek Frątczak, żużlowy ekspert stacji Eleven.

Pierwsza konfrontacja zielonogórzan z leszczynianami wypadła dla Falubazu wybornie. Przecież „Myszy”, jako jedyne z całego grona ekstra ligowców, zdołały w dwumeczu z Unią nie tylko wygrać, ale i zainkasować punkt bonusowy. Zielonogórzanie przy W69 dwa tygodnie temu spisywali się wyśmienicie, za to „Byki” wyglądały na mocno błądzące po naszym owalu. To była przecież pierwsza wygrana Falubazu z Unią w domu od przeszło czterech lat.

Żółto-biało-zieloni traktowali mecz z leszczynianami śmiertelnie poważnie, a rywale? To, czy na galowo jechali już w rundzie zasadniczej, czy pojadą dopiero w play-offach, okaże się w niedzielę.

Sam awans do czwórki to już sukces, ale apetyt rośnie przecież w miarę jedzenia. - Ja, w odróżnieniu od większości komentatorów mówiłem, że drużyna ma szanse na miejsce w czwórce, to jednak mimo wszystko przebieg całego sezonu, zwycięstwa w Częstochowie, Grudziądzu i remis we Wrocławiu pokazały, że zielonogórzanie na czwórkę po prostu zasłużyli – uważa J. Frątczak i stawia cel: - W play-offach jedzie się po medal i taki cel powinien być definiowany.

Pierwszy bieg o 16.30.

(mk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki