Lumel ma nową fabrykę

24 Lipiec 2020
Na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej powstał nowy zakład Lumelu. A obok niego wyrósł kompleks sportowo-rekreacyjny Lumel-Arena.

Nowej generacji linie produkcyjne, nowoczesne pracownie działu rozwoju i badań, sprzedaży i marketingu. Firma zadbała dosłownie o każdy szczegół wyposażenia swojego nowego zakładu. W halach, w których odbywa się produkcja i montaż urządzeń automatyki, znajduje się nawet specjalna posadzka chroniąca przed wyładowaniami antystatycznymi. Pracownicy na produkcję wchodzą przez specjalne śluzy powietrzne, które też mają ich „uwolnić” od ładunków elektrostatycznych.

Po nowym zakładzie Lumelu i kompleksie sportowym prezydentów Janusza Kubickiego i Dariusza Lesickiego oprowadził prezes Lumelu SA Dinesh Musalekar. 

Kamień węgielny pod fundamenty nowego zakładu wbudowano w październiku ubiegłego roku. Działka o powierzchni 1,5 ha, na której go zbudowano, jest położona obok innego zakładu spółki Lumel Alucast, oddziela je tylko ulica. Nowy obiekt ma powierzchnię 4,4 tys. mkw. Ta inwestycja to próba wyjścia poza dotychczasowy profil biznesowy. Firma zamierza rozwijać produkcję urządzeń dla energetyki odnawialnej oraz motoryzacji. W pierwszej kolejności do produkcji mają trafić inwertery solarne o mocy do 50 kW, następnie m.in. systemy magazynowania energii. 

Firma plany ma ambitne, zamówień nie brakuje. Za kilka lat nowy budynek może zyskać kolejne piętro. Obecnie Lumel SA zatrudnia około 160 pracowników.

- Przykładamy dużą wagę do komfortu pracy – wyjaśniał prezes. To widać. Lumel-Arena to kompleks sportowy marzenie! Stanowi zaplecze rekreacyjne dla pracowników spółki i ich rodzin. Obiekt wybudowała spółka M&J, ma powierzchnię 1,3 tys. mkw., a jego budowa pochłonęła ponad 30 mln zł.. Jest nowoczesny i funkcjonalny. Do dyspozycji pracowników oddano halę sportową do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę halową, siłownię, bilard, stół do tenisa stołowego, a nawet stolik piłkarski, tzw. piłkarzyki. Pracownik, który potrzebuje wyciszenia, może wejść do zielonego pokoju i popatrzeć na las albo pohuśtać się w kołyskach dla dorosłych w innym pomieszczeniu. Wkrótce na firmowym parkingu pojawi się nawet strefa chillout.

– Po takim relaksie, człowiek od razu wraca do życia – żartował prezydent.

Warto przypomnieć, że spółka ma jeszcze kompleks fabryczny przy ul. Sulechowskiej 1, na którego szuka kupca.

(rk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki