Letnie muzy zapraszają do zabawy!

4 Lipiec 2019
Wakacje w mieście? O nudzie nie ma mowy! Jest przecież Lato Muz Wszelakich, a to oznacza spektakle, koncerty, spacery turystyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi... Hitem miesiąca będzie Międzynarodowy Festiwal Talentów im. Anny German! Podajemy szczegółowy program na lipiec.

5 LIPCA, PIĄTEK

* 11.00 – BAJKI, BAJDY, BANIALUKI – „Pchła Szachrajka”, Teatr Żelazny z Katowic; miejsce: amfiteatr im. Anny German.

* 20.00 – BLUESOWE NOCE – koncert zespołu Hard Times, wykonanie : Łukasz Wiśniewski (śpiew, harmonijka, ukulele); Piotr Grząślewicz (gitary, bouzouki), Jan Gałach (skrzypce, cajon, mandolina), Grzegorz Bąk (gitara basowa); miejsce: Klub Piekarnia Cichej Kobiety, impreza biletowana.

 

6 LIPCA, SOBOTA

* 17.00 – KONCERT ORKIESTRY DĘTEJ ZASTAL; miejsce: scena przed Filharmonią Zielonogórską.

 

7 LIPCA, NIEDZIELA

* 17.00 – „SŁOWIK” – premiera spektaklu dla dzieci, Teatr 4 Kąty; miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury, filia w Starym Kisielinie (pałac).

 

8 LIPCA, PONIEDZIAŁEK

* 18.00 – Z KSIĄŻKĄ NA LEŻAKU. SPOTKANIE Z... Henryką Krzywonos i Krzysztofem Strycharskim; miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida.

 

9 LIPCA, WTOREK

* 19.00 – LATO Z KULTURĄ ŻYDOWSKĄ – „Sam Cymes” – koncert piosenek żydowskich; wykonanie: Beata Marczewska (śpiew), Adam Snopek (fortepian), Arkadiusz Kaliński (saksofon sopranowy); miejsce: scena przed Filharmonią Zielonogórską.

 

10 LIPCA, ŚRODA

* 11.00-13.00 – NIE NUDZĘ SIĘ LATEM – „Słynni z Zielonej Góry i związani z naszym miastem” – spacer z przewodnikiem Janem Czachorem; miejsce zbiórki: pl. Bohaterów, godz. 10.45.

* 12.00 – NATURA MOICH OKOLIC – wystawa plenerowa Związku Nauczycielstwa Polskiego i Grupy Babie Lato; miejsce: deptak.

 

11 LIPCA, CZWARTEK

* 18.00 – Z KSIĄŻKĄ NA LEŻAKU. SPOTKANIE Z... Radosławem Piwowarskim; miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida.

* 20.00 – ZNANI NA WESOŁO I NIECO POWAŻNIEJ – „Między mną a Tobą”, recital Laury Łącz; miejsce: scena przed Filharmonią Zielonogórską.

 

12 LIPCA, PIĄTEK

* 11.00 – BAJKI, BAJDY, BANIALUKI – „Atak Clownów”, Teatr na Walizkach z Wrocławia; miejsce: scena przed Filharmonią Zielonogórską.

* 20.00 – BLUESOWE NOCE – koncert zespołu Chuc Frazier Band; wykonanie: Chuc Frazier (śpiew, gitara), Helton Santos (gitara basowa), Wojciech Kubiak (gitara), Piotr Langner (perkusja); miejsce: Klub Piekarnia Cichej Kobiety, impreza biletowana.

 

* 20.00 – A NIEBO GWIAŹDZISTE NADE MNĄ... – pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego, warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo; miejsce: Winne Wzgórze przy Palmiarni.

 

13 LIPCA, SOBOTA

* 20.00 – A NIEBO GWIAŹDZISTE NADE MNĄ... – pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego, warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo; miejsce: Winne Wzgórze przy Palmiarni.

 

14 LIPCA, NIEDZIELA

* 17.30 – KONCERT ORKIESTRY DĘTEJ ZASTAL; miejsce: scena przed Filharmonią Zielonogórską.

* 20.00 – A NIEBO GWIAŹDZISTE NADE MNĄ... – pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego, warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo; miejsce: Winne Wzgórze przy Palmiarni.

 

16 LIPCA, WTOREK

* 21.00 – A NIEBO GWIAŹDZISTE NADE MNĄ... – pokaz nieba przy wykorzystaniu teleskopu astronomicznego, częściowe zaćmienie Księżyca, warunkiem pokazu jest bezchmurne niebo; miejsce: Winne Wzgórze przy Palmiarni.

 

17 LIPCA, ŚRODA

* 11.00-13.00 – NIE NUDZĘ SIĘ LATEM – „Skarby przyrodnicze Zielonej Góry” – spacer z przewodnikiem Grażyną Kulczycką; miejsce zbiórki: pl. Bohaterów, godz. 10.45.

 

18 LIPCA, CZWARTEK

* 20.00 – ZNANI NA WESOŁO I NIECO POWAŻNIEJ – Wieczór włoski z Paolo Cozza; miejsce: amfiteatr im. Anny German.

 

19 LIPCA, PIĄTEK

* 11.00 – BAJKI, BAJDY, BANIALUKI – „Przygody Matołka”, Studio Teatralne Guliwer z Zielonej Góry ; miejsce: amfiteatr im. Anny German.

 

20 LIPCA, SOBOTA

* 12.00-18.00 – IV PIKNIK NAUKOWY - „Halo, halo Księżyc, tu Ziemia”; miejsce: parking przy Centrum Przyrodniczym; organizator: Centrum Nauki Keplera.

* 20.00 – OTWARCIE WYSTAWY „WSPANIAŁE PUSTKOWIE” – 50. rocznica lądowania człowieka na Księżycu oraz koncert zespołu Cadillac; miejsce: deptak obok ratusza; organizator: Centrum Nauki Keplera.

* 20.00 – BLUESOWE NOCE – koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa; wykonanie: Sławek Wierzcholski (śpiew, harmonijka ustna), Marek Dąbrowski (gitara akustyczna), Witold Jąkalski (gitara slide), Piotr Dąbrowski (akustyczna gitara basowa, śpiew), Grzegorz Minicz (perkusja); miejsce: Klub Piekarnia Cichej Kobiety, impreza biletowana.

 

21 LIPCA, NIEDZIELA

* 17.30 – KONCERT ORKIESTRY DĘTEJ ZASTAL; miejsce: scena przed Filharmonią Zielonogórską.

 

23 LIPCA, WTOREK

* 19.00 – LATO Z KULTURĄ ŻYDOWSKĄ – Kapela Niwińskich „Czas Wesela”; koncert poświęcony XIX-wiecznej muzyce żydowskiej ze zbiorów Oskara Kolberga i z pamięci wiejskich muzykantów; miejsce: scena przed Filharmonią Zielonogórską.

 

24 LIPCA, ŚRODA

* 11.00-13.00 – NIE NUDZĘ SIĘ LATEM – „Zabytki sakralne Zielonej Góry” – spacer z przewodnikiem Janem Frydrykiem; miejsce zbiórki: pl. Bohaterów, godz. 10.45.

 

25 LIPCA, CZWARTEK

* 9.00-18.00 – ŚWIĘTO WOLNYCH KSIĄŻEK; stoisko bookcrossingowe w parku pałacowym połączone z akcją informacyjną; miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury, filia w Starym Kisielinie (pałac).

* 17.00 – Z KSIĄŻKĄ NA LEŻAKU. SPOTKANIE Z... Karoliną Korwin-Piotrowską; miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida.

* 20.00 – ZNANI NA WESOŁO I NIECO POWAŻNIEJ - recital Artura Chamskiego; miejsce: scena przed Filharmonią Zielonogórską.

 

26 LIPCA, PIĄTEK

* 11.00 – BAJKI, BAJDY, BANIALUKI – „Kłopoty Kacperka Góreckiego Skrzata”, Teatr Gry i Ludzie z Katowic; miejsce: scena przed Filharmonią Zielonogórską.

* 21.00 – MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TALENTÓW IM. ANNY GERMAN; miejsce: amfiteatr im. Anny German; impreza biletowana.

 

27 LIPCA, SOBOTA

* 16.00 – IMIENINY ANNY – spotkanie solenizantek i och przyjaciół; miejsce: Lubuski Teatr.

* 20.00 – BLUESOWE NOCE - koncert zespołu Hańba. Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa; miejsce: Klub Piekarnia Cichej Kobiety; impreza biletowana.

 

29 LIPCA, PONIEDZIAŁEK

* 10.00-15.00 – RE:KREACJA – warsztaty DJ-skie; miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury.

* 12.00-14.00 – KSIĘŻYCOWE ZABAWY – animacje dla dzieci; miejsce: deptak obok ratusza.

 

30 LIPCA, WTOREK

* 10.00-15.00 – RE:KREACJA – warsztaty DJ-skie; miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury.

 

31 LIPCA, ŚRODA

* 9.00-18.00 – ŚWIĘTO WOLNYCH KSIĄŻEK; miejsce: pałac w Starym Kisielinie.

* 10.00-15.00 – RE:KREACJA – warsztaty DJ-skie; miejsce: Zielonogórski Ośrodek Kultury.

* 17.00-19.00 – NIE NUDZĘ SIĘ LATEM – „Zielona Góra dla najmłodszych. Bachusiki i nie tylko” – spacer z przewodnikiem Elżbietą Kaszyńską; miejsce zbiórki: pl. Bohaterów, godz. 16.45.

A W SIERPNIU...

Zaglądamy do programu sierpniowych atrakcji Lata Muz Wszelakich. Mało, że nie opuszczą nas imprezy, do których przyzwyczai nas lipiec, to jeszcze dojdzie mnóstwo atrakcji zarezerwowanych na drugi miesiąc wakacji: Ogólnopolski Zlot Fanów Kabaretu Potem, Grillowanie z AB BA, Wieczory u luteranów, Letnie wieczory przy fontannie, Corno Brass Music Festival... A na deser, na dwa ostatnie dni letniej laby szykuje się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej Busker Bus! Szczegółowy program zamieścimy w „Łączniku” 2 sierpnia.

(dsp)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki