Lechia wygrywa i pomaga

20 Listopad 2020
Ważne zwycięstwo odniosła w miniony weekend w III lidze Lechia. Zielonogórzanie pokonali Rekord Bielsko-Biała 1:0 po bramce Przemysława Mycana.

To pierwszy mecz w tym sezonie, w którym podopieczni Andrzeja Sawickiego nie stracili bramki. – To nasze dwudzieste spotkanie w tym sezonie i wreszcie na zero z tyłu. Przegrałem co nieco z zespołem – uśmiechał się szkoleniowiec zielonogórzan. Zapytany o szczegóły zakładu dodał, że chodzi o… sok z malin.

Zielonogórzanie w meczu z Rekordem musieli sobie radzić bez pauzującego za kartki Szymona Kobusińskiego. 13 z 24 goli całego zespołu to dorobek „Kobusa”. Tym razem finalizację wziął na swoje barki Przemysław Mycan. On wepchnął piłkę do bramki gości, po tym jak chwilę wcześniej nie zdołał celnie uderzyć Artur Małecki. Bramkową akcję zielonogórzan zapoczątkował na lewym skrzydle Sebastian Górski, który najpierw przejął piłkę na połowie rywali, następnie dośrodkował ją w pole karne. – Czekaliśmy na Przemka długo. Choć jest po przerwie, fajnie popracował. Ale z Szymonem jesteśmy jeszcze mocniejsi – zaznaczył A. Sawicki.

Przed Lechią jesienią jeszcze dwa mecze. Oba z rywalami niżej notowanymi. Zielonogórzanie po wygranej z Rekordem wskoczyli na szóste miejsce w tabeli. W tę niedzielę, 22 listopada zagrają na wyjeździe z przedostatnią Polonią Nysa. Przeciwnik w tabeli nie błyszczy, ale w ostatniej kolejce dzielnie stawiał czoła wiceliderowi, Polonii Bytom, przegrywając 2:3. Na koniec rundy będzie czekać zielonogórzan spotkanie domowe z ROW-em 1964 Rybnik, w kolejną sobotę, 28 listopada. Oba mecze zaczną się o 13.00.

Zielonogórzanie zbierają nie tylko ligowe punkty, ale też pieniądze, które chcą następnie przekazać w postaci prezentów podopiecznym z Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze. – Chcemy zebrać jak najwięcej dla dzieciaków – informuje Konrad Komorniczak, odpowiedzialny za marketing w zielonogórskim klubie. Akcja nosi nazwę: „Sawa kontra Suchy” i odnosi się do rywalizacji dwóch trenerów Lechii – pierwszego, Andrzeja Sawickiego i asystenta Michała Sucharka. Kibice, którzy przyłączą się do pomagania, będą mogli zagrać w drużynie któregoś ze szkoleniowców. – Chcemy przygotować taki charytatywny mecz z kibicami, jak tylko będzie to możliwe. Na boisku byliby też zawodnicy Lechii – dodaje K. Komorniczak.

Cegiełki można kupić na abilet.pl. Spośród wszystkich darczyńców wylosowanych zostanie po pięciu kibiców - do jednej i drugiej drużyny, którzy nie tylko zagrają w meczu (ten najprawdopodobniej odbędzie się wiosną – dop. mk), ale także przygotują się do niego, uczestnicząc w treningu drużyny. Akcja potrwa do końca listopada.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki