Lechia tuż za podium!

17 Październik 2019
Lechia Zielona Góra, po 11 rozegranych spotkaniach, zajmuje czwarte miejsce w rozgrywkach III ligi. Niewielu widziało zespół Andrzeja Sawickiego tak wysoko przed sezonem.

Zielonogórzanie zameldowali się tuż za podium grupy trzecioligowych zmagań, po zwycięstwie nad ROW-em 1964 Rybnik 2:1 (0:0). – Wykorzystaliśmy tę szansę i to cieszy, ale lód będę przykładał. Spokojnie, mamy jeszcze do rozegrania sześć kolejek w tej rundzie. Ta zdobycz punktowa cieszy, ale nie popadajmy jeszcze w hurraoptymizm – tonował nastroje po ostatnim meczu trener zielonogórzan. To szósta w sezonie, a trzecia z rzędu wygrana beniaminka III ligi. Akcenty rozkładają się po równo na wygrane domowe i wyjazdowe.

- Każde zwycięstwo w tej lidze smakuje bardzo mocno. Nie zapomnijmy w jakiej roli byliśmy postrzegani przed tym sezonem – uważa Wojciech Okińczyc, najskuteczniejszy strzelec zielonogórzan, z dorobkiem sześciu goli. Jedną bramkę mniej ma sprowadzony w trakcie sezonu Szymon Kobusiński. Dla niego to powrót do Zielonej Góry, podobnie jak dla Wojciecha Fabisiaka, który od dwóch spotkań strzeże bramki Lechii. Przeciwko rybniczanom uchronił kilka razy zespół od utraty gola, zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania.

W tabeli ścisk jest duży. Jedno zwycięstwo winduje mocno, zaś porażka sprawia znaczące osunięcie się w stawce. Zielonogórzanie tracą dwa punkty do liderującego Pniówka Pawłowice Śląskie, zaś 10. w tabeli rezerwy Miedzi Legnica wyprzedzają tylko o trzy „oczka”. W sobotę, 19 października Lechia zagra na wyjeździe z Polonią Bytom (15.00).

(mk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki