Lechia jedzie do lidera

16 Październik 2020
Na piąte miejsce w tabeli III ligi wskoczyli piłkarze Lechii Zielona Góra. Stało się tak w środę, po wygranej w zaległym meczu 4. kolejki z rezerwami Miedzi Legnica 2:1 (1:1). Teraz wyjazdowy mecz ze Ślęzą Wrocław.

Zwycięską bramkę dla zielonogórzan zdobył w 81. minucie z rzutu karnego Szymon Kobusiński. To już jedenaste trafienie najskuteczniejszego gracza Lechii. W klasyfikacji strzelców pozycjonuje go na trzecim miejscu za dwójką „Ślązaków” – Adamem Żakiem z Polonii Bytom - 15 bramek i Mariuszem Idzikiem z Ruchu Chorzów – 12. – Bramka cieszy, ale sytuacje, które miałem powinienem skończyć jeszcze lepiej i mogło być tych bramek więcej – wyznał po meczu nienasycony strzelecko „Kobus”, który najbardziej i tak cieszył się ze zwycięstwa zespołu. – Byliśmy bardzo zdeterminowani, zasłużyliśmy na wygraną, bo prowadziliśmy grę w drugiej połowie.

Zielonogórzanie prowadzili po golu Jędrzeja Króla zdobytym w 41. minucie spotkania, ale do przerwy był remis, bo tuż przed końcem pierwszej połowy wyrównał Artiom Carastoian. Nerwy były też w końcówce meczu, ale na szczęście rywale nie byli w stanie skutecznie zagrozić bramce Wojciecha Fabisiaka. – We wcześniejszym meczu (z Piastem Żmigród 1:1 – dop. mk) straciliśmy zwycięstwo w 90. minucie i tutaj chcieliśmy się wystrzec błędów. Z tyłu głowy siedziały te stracone gole w ostatniej akcji. Chyba byśmy się pozabijali w szatni, gdyby nam znowu strzelili w ostatniej minucie – uśmiechał się Jakub Babij, piłkarz Lechii.

Zielonogórzanie wygrali po raz piąty w sezonie i wskoczyli na piąte miejsce w tabeli. Ścisk w tabeli jednak jest - jak zawsze ogromny. Jeden dobry mecz mocno winduje w górę, wpadka skutkuje dość znaczącym spadkiem. W niedzielę, 18 października, we Wrocławiu mecz drużyn z czołówki 3. grupy. Lechia zagra z liderem, Ślęzą. – Na pewno powalczymy o trzy punkty – zapowiada Szymon Kobusiński. Ślęza też grała w środę, też odrabiała ligowe zaległości i też padł wynik 2:1. Tyle, że nieoczekiwanie ze zwycięstwa cieszyli się rywale – Pniówek Pawłowice Śląskie. Pierwszy gwizdek niedzielnego meczu we Wrocławiu o 14.00.

(mk)

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki