Kobus pomylił się raz

4 Grudzień 2020
Szymon Kobusiński to bez wątpienia najjaśniejsza postać Lechii Zielona Góra w rundzie jesiennej III ligi. Z boiska, po ostatnim meczu w tym roku, schodził jednak z olbrzymim niedosytem.

Zielonogórzanie tylko zremisowali z ROW-em 1964 Rybnik 2:2, mimo że do przerwy prowadzili 2:0. Właśnie po golach Kobusińskiego. Pierwszym - strzelonym głową, po dośrodkowaniu Sebastiana Górskiego i drugim - będącym ozdobą spotkania, bezpośrednio z rzutu wolnego. Radości po końcowym gwizdku nie było, bo „Kobus” mógł i powinien skompletować hat-tricka. W końcówce przestrzelił jednak rzut karny, chwilę później rywale zdobyli bramkę na wagę remisu. – Jest wielkie rozczarowanie. Uważam, że przegraliśmy ten mecz, choć mamy remis – mówił rozżalony supersnajper Lechii.

Kobusiński jesienią trafiał do siatek rywali 17-krotnie. Lepsi byli tylko dwaj napastnicy ze Śląska: Adam Żak z Polonii Bytom (19 goli) i Mariusz Idzik z Ruchu Chorzów (18). Lechia po rundzie jesiennej plasuje się na szóstym miejscu z dorobkiem 28 punktów, to lepszy wynik od tego w analogicznym okresie zeszłego roku. – To była dobra runda w naszym wykonaniu. Były dobre momenty, były też gorsze, ale runda na plus – dodał strzelec. - Mam nadzieję, że wiosną będzie podobnie.

Pozostaje pytanie, czy z Kobusińskim na pokładzie. Nie ma wątpliwości, że indywidualny dorobek strzelca zwraca uwagę innych klubów. 22-latek zdobył ponad połowę bramek całej drużyny. – Nie zawracam sobie głowy tym, co będzie za jakiś czas. Jeśli chodzi o moją przyszłość, za miesiąc lub dwa wszystko powinno być wiadomo – powiedział „Kobus”.

(mk)

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki