Jesteśmy na celowniku Liberty Global

30 Listopad 2018
Nowoczesne oprogramowanie dla Liberty Global, międzynarodowego lidera cyfrowych usług kablowych, będzie tworzone w Zielonej Górze.

Jeszcze tydzień temu domeną zielonogórskiego biura UPC była sprzedaż produktów. Zajmowało się dostawą usług telewizji kablowej, telefonicznych i dostępem do Internetu światłowodowego.

- To się zmieni - zapowiada Wojciech Łazarski, dyrektor działu rozwoju wideo Liberty Global.

UPC Polska należy do amerykańskiej firmy Liberty Global, największego międzynarodowego operatora telewizji kablowej. Jedna z jego głównych siedzib europejskich mieści się w Amsterdamie. I to właśnie w niej podjęto decyzję o powstaniu oddziału, w którym tęgie głowy inżynierskie tworzyć będą projekty technologiczne nie tylko na potrzeby UPC w Polsce, ale dedykowane wszystkim klientom Liberty, obecnym w 14 krajach. W poniedziałek, 26 listopada, nowy oddział powstał... nie w Amsterdamie, nie w Berlinie, nawet nie w Warszawie... lecz w Zielonej Górze.

Dlaczego właśnie tutaj?

- Jednym z powodów jest położenie geograficzne miasta. Stosunkowo blisko stąd do Holandii, Niemiec i Warszawy, w której swoją główną siedzibę ma UPC Polska. Drugą przyczyną są sprzyjające w Zielonej Górze warunki do pozyskiwania talentów i partnerskiej współpracy przy projektach. Atutem, z punktu widzenia pozyskiwania kadry i możliwego partnerstwa, jest istnienie Parku Naukowo-Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Firma nie będzie musiała sięgać po fachowców z zewnątrz - wyjaśnia W. Łazarski.

- Choć w zielonogórskim biurze pracowali również inżynierowie, dotąd miało ono charakter głównie handlowy - podkreśla dyrektor, który Zieloną Górę zna jak własną kieszeń, bo z niej kiedyś wyjechał do Amsterdamu, do pracy w Liberty Global.

Nowe biuro, w którym pracować będą pracownicy przeniesieni z innych placówek oraz nowi, pozyskani w Zielonej Górze, powstało przy ul. Wyszyńskiego 29, w tym samym budynku, w którym dawno temu swą siedzibę miała firma Aster. Grupa inżynierów już niebawem zajmie się tu budowaniem nowego oprogramowania, systemów tworzenia oprogramowania, sterowników do grafiki, systemów zabezpieczeń, podsystemów audio i wideo... Czyli tymi tajemniczymi elementami, które mają sprawić, że korzystanie z telewizji i rozrywki cyfrowej stanie się dla ich użytkowników jeszcze prostsze, przyjemniejsze i bogatsze o kolejne doświadczenia.

(el)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki