Iście diabelski pomysł na sukces

3 Styczeń 2020
Polscy i europejscy gracze zasiadają w nich codziennie, żeby przechodzić kolejne poziomy w ulubionych grach. Niewielu z nich wie, że fotele Diablo Chairs powstają w Zielonej Górze.

Kilka lat temu Paweł Nowak zastanawiał się, jak dalej ma potoczyć się jego kariera. To był dla niego trudny czas, właśnie rozstał się z dotychczasowym wspólnikiem. Szukał dla siebie nowej drogi i pomysłu na biznes. – Leciałem akurat samolotem, w ciasnym, niewygodnym fotelu. Podczas podróży przeglądałem gazetę i trafiłem na artykuł o e-sporcie – wspomina P. Nowak. Rynek sprzedaży internetowej i gier internetowych obserwuje od 2010 roku. Zawsze był pod wrażeniem, jak wielki potencjał w nich drzemie. Dodał dwa do dwóch… I ruszyła lawina. – Pomyślałem wtedy, że na rynku nie ma foteli dedykowanych specjalnie dla graczy. Chciałem ten wiejący nudą sektor foteli biurowych jakoś odświeżyć. Wprowadziłem też nazwę, której wcześniej nikt nie używał – mówi P. Nowak. Sam zaprojektował pierwsze fotele. Koledzy uśmiechali się pod nosem, znajomi spoglądali na niego z niedowierzaniem. Mimo wszystko zaryzykował. – Zainwestowałem w ten biznes wszystko, co miałem. Poszedłem na całość – uśmiecha się P. Nowak.

Obecnie jest właścicielem firmy Domator 24, która produkuje fotele pod marką Diablo Chairs oraz szafy biurowe pod marką Jan Nowak – od imienia synka Pawła Nowaka. W ciągu pięciu lat jego firma sprzedała ponad 100 tysięcy foteli gamingowych. Diablo Chairs jest wiodącą marką w Polsce i większości europejskich krajów. Zajmuje pierwsze miejsce wśród sprzedaży foteli gamingowych w Polsce, Francji, we Włoszech i Hiszpanii. Zdobyła 35. miejsce wśród najszybciej rozwijających się firm w rankingu Financial Times, a w swojej kategorii – artykułów użytku osobistego i domowego – nie miała sobie równych i zajęła najwyższy stopień podium. Rok 2019 skończył się dla marki Diablo Chairs kolejnym sukcesem. Firma zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym ogólnopolskim konkursie prowadzonym przez Puls Biznesu. – Nasza dynamika wzrostu to ponad 2000 proc. Siedząc na co dzień w pracy nie widzę tego pędu i rozwoju. Wiem, że robimy wrażenie na wielu europejskich firmach i instytucjach. Nasz sukces jest spektakularny! – przyznaje P. Nowak.

Pomimo tak ogromnego powodzenia nie zamierza zamieniać Zielonej Góry, miasta w którym wszystko się zaczęło, na większe ośrodki biznesowe. - Zielona Góra jest idealnym miejscem do prowadzenia biznesu. Jest mi tu bardzo dobrze. Można pozyskać odpowiednich fachowców. A jeśli ściągamy fachowców z innego miasta, to ci ludzie chętnie przyjeżdżają do Zielonej Góry – przekonuje szef firmy Domator24.

Serce Diablo Chairs znajduje się przy ul. Dekoracyjnej. To tam fotele są projektowane: od ergonomii, po kształt i wygląd. Cała produkcja odbywa się za to w fabrykach kontraktowych. Często są to fabryki wynajęte na wyłączność. P. Nowak nie zamierza się zatrzymywać i snuje ambitne plany na nowy, 2020 rok. - Chcemy otwierać 2-3 sklepy rocznie w różnych krajach Europy, szczególnie na południu kontynentu, oraz w Niemczech i Francji. Mamy już przygotowaną infrastrukturę do wejścia na rynki amerykańskie. Później przyjdzie czas na Australię – wylicza.

P. Nowak chętnie angażuje się też w działalność charytatywną. Pod koniec listopada stworzył pierwszy w Polsce gaming room - na oddziale pediatrii w zielonogórskim szpitalu. Mali pacjenci mogą oglądać bajki i pograć w gry komputerowe, siedząc oczywiście w fotelach gamingowych Diablo Chairs. – W nowopowstającym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka planuję jeszcze coś lepszego, m.in. symulatory Formuły 1 – zapowiada.

Obecnie w swojej firmie zatrudnia blisko 60 osób. Przyznaje, że to właśnie ludzie są najważniejsi i to oni tworzą firmę Domator24.

(ap)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki