Falubaz odkrywa karty

8 Listopad 2019
Do 15 listopada znany będzie cały skład Stelmetu Falubazu Zielona Góra na sezon 2020. Klub codziennie, za pośrednictwem mediów społecznościowych, odsłania kolejne nazwiska.

Nim zaczęto ogłaszać nazwiska żużlowców, jeszcze w październiku, przed otwarciem okienka transferowego (trwa od 1 do 14 listopada), poinformowano o nowym trenerze. Do Zielonej Góry, po dziewięciu latach przerwy wraca Piotr Żyto. To pod jego wodzą zespół Falubazu, po 18 latach ponownie zasmakował złotych medali Drużynowych Mistrzostw Polski, wygrywając pamiętny, dramatyczny finał z toruńskim klubem w październiku 2009 r. 12 miesięcy później Żyto dołożył z zespołem drugi stopień podium.

Teraz P. Żyto zastąpił na stanowisku Adama Skórnickiego, który w Falubazie spędził dwa lata.

Odkrywanie zawodniczych kart klub zaczął od kapitana. Piotr Protasiewicz pojedzie swój 18. sezon w Stelmecie Falubazie. – Może na papierze nie będziemy topową drużyną, bazując na sezonie, który minął. Z drugiej strony jest to drużyna, której zawodnicy mogą pojechać tylko i wyłącznie lepiej. Myślę tu o seniorach, a i wiele obiecuję sobie po naszych juniorach – stwierdził PePe.

Na lepszy sezon liczy także nowy zawodnik zielonogórzan. To Antonio Lindbaeck, który po czterech latach spędzonych w Grudziądzu, zdecydował się na dziesiątą w swojej karierze zmianę barw klubowych w Polsce. Zastąpi w składzie Nickiego Pedersena, który podążył w odwrotnym kierunku. – Chciałbym być jednym z liderów, choć zdaję sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie – stwierdził Szwed, który podpisał dwuletni kontrakt z zielonogórskim klubem.

(mk)

Mikołajki z Falubazem

Od 4 listopada, na profilu facebookowym Falubazu pojawiają się licytacje mikołajkowe. To przedmioty, które przekazali zielonogórscy żużlowcy. Do wylicytowania są m.in. kevlar Piotra Protasiewicza, kaski Patryka Dudka i Martina Vaculika. Ponadto na aukcji pojawi się kevlar drużyny na sezon 2020, który zostanie uszyty na wymiar dla zwycięzcy licytacji. Licytacje to pierwszy etap przygotowań do grudniowej akcji charytatywnej Falubazowe Mikołajki. Zebrane pieniądze pozwolą na przygotowanie paczek świątecznych, które trafią do potrzebujących dzieci z ubogich rodzin, szpitali i placówek opiekuńczych.

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki