Dwa ronda i galeria pod choinkę

6 Grudzień 2019
Dla zielonogórzan to chyba wymarzone świąteczne prezenty... Od czwartku przejezdne jest rondo na skrzyżowaniu Wrocławskiej i Sienkiewicza, można też robić już zakupy w pobliskim Kauflandzie. Przed Bożym Narodzeniem pojedziemy też rondem Huszczy.

To był wyścig z czasem. Wykonawca chciał, żeby do nowego marketu klienci dostali się nowym rondem. Jeszcze w poniedziałek na jezdni kładziono ostatnią warstwę asfaltu. Ruch puszczono w czwartek, punktualnie o 5.00. Rondo wybudowała na własny koszt firma P.A Nova z Gliwic. Ta sama, która postawiła park handlowy Estrada (nazwa nawiązuje do bogatej historii tego miejsca). Magistrat zgodził się na zbudowanie marketów pod warunkiem, że inwestor poprawi komunikację w tej części miasta. Bez ronda, nie tylko zielonogórzanie, ale i mieszkańcy regionu przyjeżdżający do pobliskiego, rozbudowującego się Focus Mall, utknęliby w gigantycznych korkach.

Teraz można już bezpiecznie włączyć się do ruchu z ul. Sienkiewicza i nowego kompleksu handlowego, gdzie od czwartku działa Kaufland. Sklep otworzył podwoje o 7.00, chętnych na zakupy nie brakowało. Market zajął jeden budynek, cały kompleks handlowy składa się z trzech obiektów. Wśród najemców znalazły się sklepy marek ogólnopolskich i lokalnych: Action, Maxi Zoo, Pepco, Rossmann, Zyguła. Każdy sklep będzie miał osobne wejście. - W tej chwili trwają odbiory - wyjaśnia Agnieszka Jurkiewicz, dyrektor generalna firmy Nova. – Po ich zakończeniu właściciele sklepów będą mogli układać towary.

Przed świętami zielonogórzan czeka jeszcze jeden inwestycyjny, szczęśliwy finał. Będzie można pojechać rondem na Raculę. W środę, 11 grudnia planowany jest odbiór inwestycji, może potrwać kilka dni. - Termin nie jest zagrożony. Wykonawca zakończył roboty bitumiczne, na jezdni pojawiło się odpowiednie oznakowanie – wylicza Michał Szulc, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami.

Rondo im. Andrzeja Huszczy będzie jednym z największych w mieście, ma ok. 80 m średnicy zewnętrznej. Będzie monitorowane i oświetlone.

(rk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki