Dostaniesz portret za osocze

18 Grudzień 2020
Każdy, kto przeszedł COVID-19 i oddał osocze, może wziąć udział w darmowej, profesjonalnej sesji fotograficznej. Autorką tego projektu jest Hanna Derecka, legnicka fotografka. Do akcji dołączyło pierwsze studio fotograficzne z Zielonej Góry.

Prośby o osocze dla bliskich, którzy chorują na COVID-19 zalewają media społecznościowe. Osocze może pomóc wyzdrowieć, skrócić czas trwania choroby a tym samym przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. Jedną z form zachęty dla ozdrowieńców jest udział w darmowej sesji fotograficznej. To ogólnopolski projekt, którego autorką jest Hanna Derecka, fotografka z Legnicy. - Zapraszamy i zachęcamy ozdrowieńców do oddania osocza, pomagajmy, ratujmy, każdy tak jak potrafi! My potrafimy fotografować i w ten sposób zamierzamy walczyć z pandemią – pisze na facebookowym profilu akcji charytatywnej „Portret za osocze”. Przy okazji profesjonalny portret, to doskonały pomysł na prezent dla samego siebie. Można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Na profilu znajdziemy listę fotografów z całego kraju, do których ozdrowieńcy, którzy zdecydowali się oddać osocze, mogą umówić się na sesję fotograficzną. Do akcji dołączyło pierwsze studio fotograficzne z Zielonej Góry - Propasio.pl, prowadzone przez Magdalenę Bielech i Kamila Wotę. - O samej akcji dowiedzieliśmy się przypadkowo. Znajomi nam o niej opowiedzieli i postanowiliśmy pomóc. Projekt jest dosyć świeży, mam nadzieję, że inni fotografowie z naszego miasta również do niego dołączą – mówi K. Wota.

Z darmowej sesji w Propasio.pl może skorzystać osoba, która oddała osocze po przejściu choroby COVID-19 lub wskazana przez nią osoba z najbliższej rodziny (małżonek, dziecko, rodzic). Sesja obejmuje jedną stylizację i jedno tło. Osoba portretowana otrzyma trzy zdjęcia w formie elektronicznej, poddane wcześniej profesjonalnej obróbce. Przed sesją należy pokazać potwierdzenie oddania osocza, które otrzymuje się w placówce medycznej.

Pierwsi chętni już kontaktują się ze studiem Propasio.pl i umawiają się na darmowe sesje. - Często nasi modele nie wiedzą jak taka sesja wygląda, bo nigdy nie brali w niej udziału. Nie ma się czego bać. Do każdego podchodzimy indywidualnie, pytamy czego od sesji oczekuje, jaki charakter mają mieć zdjęcia. Podpowiadamy jak dobrać stylizację, możemy też wypożyczyć coś z naszej garderoby – zachęca K. Wota.

Akcję można śledzić w internecie pod hasztagiem #portretzaosocze. Lista fotografów biorących udział w projekcie jest na bieżąco aktualizowana.

(ap)

 
wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki