Derby na nowej trybunie

9 Październik 2020
W zielonogórskiej klasie okręgowej nie ma już niepokonanych drużyn. Jako ostatnia padła twierdza w Ochli. Lider – Zorza - przegrał w miniony weekend z Budowlanymi Lubsko 1:2. Teraz derby z Chynowianką.

Obie bramki goście strzelili z rzutu wolnego. Bramkarza gospodarzy - Tomasza Olichwera - najpierw w 50. minucie pokonał Marcin Piech, następnie w 81. Dawid Urban. Tuż przed końcem spotkania honorowe trafienie dla Zorzy zanotował Tomasz Wasielewski. Miejscowi „usiedli” jeszcze w końcówce na rywali, szturmowali bramkę Budowlanych, ale już bez rezultatu. – Zagraliśmy jak zespół trampkarzy i tego żałuję najbardziej. Przytrafiały nam się dziecięce błędy. Może ta aureola przyświecała za mocno, za bardzo poczuliśmy się liderem – mówił na gorąco po meczu rozczarowany Michał Grzelczyk, trener gospodarzy.

Tym samym licznik meczów Zorzy bez porażki zatrzymał się na dziesięciu. Mimo przegranej ekipa z Ochli utrzymała fotel lidera „okręgówki” i o punkt wyprzedza Promień Żary. – Może znowu trzeba z naszej pomarańczy wycisnąć więcej soku. „Plaskacz” się przyda, bo może natchnie nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy – zauważył M. Grzelczyk.

Teraz przed Zorzą derby miasta z Chynowianką-Francepol Zielona Góra. Drużyna Pawła Maliszewskiego też przegrała w minionej kolejce. Chynowianka uległa Piastowi Czerwieńsk 0:1, po golu Jakuba Turowskiego. Czekać nas będzie zatem spotkanie lidera z 12. zespołem tabeli. Spotkanie w tę sobotę, 10 października. Pierwszy gwizdek o 17.00.

W Ochli ma być święto futbolu, bo po raz pierwszy fani będą mogli usiąść na nowej trybunie. Na obiekcie pojawią się dwa segmenty trybun, łącznie na około sto osób. – Mamy obiecane, że do soboty wszystko będzie gotowe. Mają być włodarze Lubuskiego Związku Piłki Nożnej i naszej dzielnicy. W końcu ten obiekt dojrzewa, żeby być taką malutką wizytówką Ochli. Kibice będą mogli wygodniej obserwować nasze poczynania. Można powiedzieć, że etap ławek i siedzenia na trawie zakończyliśmy przegraną. Może z trybuną zaczniemy kolejną epokę - wygranych spotkań – wyznaje trener Zorzy.

Podczas sobotniego meczu odbędzie się też kolejna odsłona akcji „Gramy dla Pitera”. Przypomnijmy, chodzi o Piotra Godzisza, czołowego piłkarza Zorzy, który we wrześniu miał wypadek. Został potrącony przez samochód. Społeczność piłkarska w Ochli zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy na kosztowną rehabilitację. – Rehabilitacja nabiera rozpędu. Nadal jednak można pomagać. Prowadzimy zbiórkę na portalu pomagam.pl. Cały czas jesteśmy w grze i myślami przy „Piterze” oraz jego rodzicach – zaznacza M. Grzelczyk. Dotychczas w internetowej zbiórce zgromadzono prawie 12 tys. zł.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki