AZS idzie jak burza!

17 Październik 2019
- To zespół walczący, który nie spuści głowy, ale nie sądziłem, że możemy zostać liderem – wyznał Wiktor Zasowski, grający trener AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Nasza ekipa jest na czele II ligi, grupy 4.

Stało się to po ostatnim wygranym meczu z Bielawianką Bester Bielawa 3:0. Akademicy nie dali szans rywalom, pewnie wygrywając wszystkie sety, kolejno 25:18, 25:11 i 25:19. – Ten drugi set to była jakaś masakra. Przeciwnik jakby nie wyszedł na parkiet – stwierdził Mateusz Ruciński, kapitan akademików, którzy mają powody do radości. W trzech kolejkach zielonogórzanie stracili tylko jedną partię i z kompletem zwycięstw są na czele tabeli. – Wiadomo, że to zaledwie po trzech kolejkach. Musimy zrobić szybko zdjęcie, żeby mieć pamiątkę – żartował po meczu Wiktor Zasowski. Grający trener akademików przyznał, że w Zielonej Górze stworzył się fajny zespół. – Musimy być cały czas czujni i cieszyć się z tego, co sobie wypracowaliśmy. Fizycznie i mentalnie wyglądamy bardzo dobrze – dodał.

W inauguracyjnym meczu AZS odprawił bez straty seta MUKS Ziemia Milicka, przed tygodniem pokonał na wyjeździe Olavię Oława 3:1. - Najbardziej podoba mi się to, jak gramy blokiem. Kapitalnie było w Oławie i teraz z Bielawą – cieszył się M. Ruciński. Kalendarz akademikom sprzyja. W sobotę, 19 października zielonogórzanie zagrają na wyjeździe z Ikarem Legnica, który w dwóch meczach zdołał wygrać tylko jednego seta. – Naszą siłą jest kolektyw i świetna atmosfera. Do Legnicy jedziemy po zwycięstwo za trzy punkty, nie ma innej opcji – dodał Mateusz Szmigiel, atakujący AZS-u.

(mk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki