Otwarcie świetlicy w Zatoniu

30 Kwiecień 2018
To wielka sprawa dla Zatonia. Kilka lat temu sprawa wydawała się beznadziejna a świetlica w środku wsi chyliła się ku upadkowi. Dzisiaj jest perełką. Dzięki połączeniu miasta z gminą. W zeszły piątek (20 kwietnia) oddano ją do użytku.

- Nie powinienem tego głośno mówić. Mirka, zatkaj uszy. Wasza świetlica jest piękniejsza niż nasza – mówił Tomasz Sroczyński, wiceprzewodniczący rady miasta, mieszkaniec Raculi, gdzie niedawno również odnowiono świetlicę. A Mirka, to Mirosława Jabłonka, sołtyska Raculi.

- Remont trwał rok. Prawie stąd nie wychodziłem. Starałem się wszystkiego dopilnować. Jest super. Mamy piękny obiekt – mówił tuż przed otwarciem Krzysztof Sadecki, sołtys Zatonia. Wraz z Jarosławem Skorulskim, szefem Stowarzyszenia Nasze Zatonie sprawdzał, czy wszystko zapięte jest na ostatni guzik.

- Nie poświęcę tej świetlicy. Przykro mi – nagle zakomunikował zebranym proboszcz Ireneusz Mastej. – Poświęcić to można świątynię, a chyba nie chcecie się pozbyć tak pięknej świetlicy? Mogą ją jednak pobłogosławić. Zgadzacie się?

Zebrani zgodzili się, po czym przecięto wstęgę i można było podziwiać obiekt.

- Salę odnowiliśmy m.in. na podstawie starych zdjęć. Do tego doszedł nowy budynek z zapleczem i salką do spotkań – oprowadzał J. Skorulski.

Były wójt, Mariusz Zalewski (sala bardzo mu się podobała) wspominał, jak tutaj kiedyś chodził na zabawy. Przypomniał też gorące spory o to, czy obiekt remontować. Spory toczone podczas rozmów o połączeniu miasta z gminą.

- Mówiliśmy wówczas, że dajmy sobie szansę, a duży może więcej. Wydawało się, że sprawa jest beznadziejna. Że nic się nie da zrobić. Dzięki połączeniu się dało, obietnic dotrzymaliśmy, czego dowodem jest ta piękna sala – mówił wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk. – Teraz zrewitalizujemy park. Zatonie będzie perłą.

(tc)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki