Olbrzymie zainteresowanie miejskimi kartami

1 Wrzesień 2014
- Dziennie odwiedza nas od 150 do 200 osób. Teraz chętnych będzie jeszcze więcej, bo zaczęli przychodzić mieszkańcy gminy. Czasami mamy taki tłok, że nie ma gdzie wcisnąć szpilki – śmieje się Małgorzata Szachowicz, ambasadorka kart: ZGrana Rodzina i ZGrani Zielonogórzanie 50+.

Od 1 września zielonogórskimi kartami: ZGrana Rodzina oraz ZGrani Zielonogórzanie 50+ objęci zostali także mieszkańcy gminy. W poniedziałek, do godz. 11.30, ponad 40 mieszkańców gminy osobiście stawiło się w biurze programu, w ratuszu, by wypełnić wniosek o wydanie karty.

Zainteresowani muszą odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Potem wybrać jeden z kilkunastu graficznych wzorów karty i sprawa załatwiona. Czas oczekiwania na odbiór kolorowego prostokąta nie przekracza 20 dni.

Pierwsza, 1 stycznia br., wystartowała karta rodzinna. Bliźniaczy program, adresowany do seniorów, tzw. 50+, został uruchomiony 17 czerwca. Zainteresowanie kartami zaskoczyło wszystkich. Do 1 września zielonogórski urząd miasta wydał ponad 17 tys. kart rodzinnych i 11 tys. kart dla seniorów.

- Z każdym dniem odwiedza nas coraz więcej mieszkańców gminy. Są świetnie poinformowani. Doskonale wiedzą, czego chcą. Przyjeżdżają całymi grupami, pewnie tym samym autobusem – komentuje Małgorzata Szachowicz.

Źródłem popularności miejskich kart jest bogaty program rabatowy. Posiadaczom kart już ponad 200 zielonogórskich sklepów, restauracji czy punktów usługowych oferuje zniżki sięgające od 5 do 60 proc. podstawowej ceny. Przykładowo: miejskie CRS proponuje dzieciom kąpiel za symboliczną złotówkę. Ponadto partnerzy miejskich kart często kuszą tzw. gratisami, np. darmowymi zupami lub napojami orzeźwiającymi dla dzieci.

Aby uzyskać status partnera trzeba podpisać specjalną umowę z urzędem miasta. Ambasadorki obu programów: Małgorzata Szachowicz i Barbara Myszkowska oceniają atrakcyjność propozycji firm, negocjują warunki.

- Generalnie rzecz biorąc, nasi partnerzy honorują własne zobowiązania. Skarg do tej pory właściwie nie było. Wszyscy są zadowoleni – M. Szachowicz podsumowuje dotychczasową współpracę z zielonogórskimi firmami.

Co partnerzy obu kart otrzymują od miasta? Obszerne informacje o ich ofercie handlowej na stronach: www.zgranarodzina.pl i www.zgrani50.pl. Informacje na kontach obu programów na Facebooku oraz naklejki na drzwi wejściowe z napisem: „Rodziny ZGrane mile widziane”. Seniorzy otrzymują także bezpłatny, kolorowy katalog z ofertami handlowymi partnerów Karty ZGrani Zielonogórzanie 50+.

- Seniorzy często wracają do nas z własnymi propozycjami, że powinniśmy zaprosić do współpracy jakąś konkretną firmę, bo już sprawdzili jakość jej oferty. Albo przychodzą z pełnymi torbami i dziękują, bo zrobili tańsze zakupy – cieszy się Małgorzata Szachowicz.

- Korzyści z karty są konkretne. Na pierwszym miejscu stawiam zniżkę na podręczniki. Drugą ważną ulgą jest basen, z którego korzystamy często. Nie ukrywam, że kiedy głosowałam w referendum za połączeniem z miastem, to kartę ZGranej Rodziny miałam na uwadze – tłumaczy mieszkanka Starego Kisielina Urszula Bogusławska, która przyjechała z synami: 11-letnim Hubertem i 10-letnim Oliwerem.

- Właśnie przyjechaliśmy autobusem MZK do centrum miasta, co niezwykle miłe -  pojechaliśmy już na tańszy bilet – cieszy się Urszula Bogusławska.

Biuro w ratuszu oczekuje na zainteresowanych Kartą ZGranej Rodziny w poniedziałki i środy od 13.00 do 17.00. W każdy wtorek, czwartek i piątek od godz. 9.00 do godz. 17.00. Seniorzy mogą składać wnioski i odbierać swoje karty w poniedziałki i środy od 9.00 do 17.00 oraz w każdy wtorek, czwartek i piątek od 9.00 do 15.00.

(pm)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki