Bolero śpiewa już pięć lat

9 Październik 2014
Zespół śpiewaczy Bolero ze Starego Kisielina obchodził we wrześniu piątą rocznicę istnienia. Jego założycielką i szefową jest Krystyna Koperska.

LISTY. Grupa działa w ramach Stowarzyszenia Przyjaciół Kisielina, którego prezesem jest radny gminy, Mariusz Rosik. Miejsca na próby użycza dyrektor szkoły, dr Ireneusz Nijaki.

Grupa, mimo krótkiego okresu działalności, zdobyła już dwie nagrody (pierwsze i drugie miejsce na Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Łężycy) oraz wyróżnienie na Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Ludowej i Popularnej w Gościeszowicach. Dwukrotnie nagrała także kolędy dla Radia Zachód.

Członkami Bolera są śpiewacy ze Starego Kisielina i Zielonej Góry. Okazjonalnie śpiewa z zespołem tegoroczna maturzystka, Dominika Skiruk, a także Mirosława Branicka-Polarczyk, absolwentka kierunku Wychowanie Muzyczne na dawnej WSP, która od trzech lat dba o muzyczną oprawę grupy.

Bolero, zrzeszające śpiewaków amatorów, koncertuje na imprezach organizowanych w gminie, gminach sąsiednich i w Zielonej Górze. W czasie Winobrania, na zaproszenie Lubuskiej Izby Rolniczej dwukrotnie wystąpiło na scenie „Lubuskie Smaki”.

Przed zespołem kolejne koncerty, w październiku, m.in., w Domu Pomocy Społecznej, na Giełdzie Rolno-Towarowej oraz w urzędzie marszałkowskim, w trakcie konferencji Agencji Rynku Rolnego.

Piątą rocznicę istnienia, obecni i byli śpiewacy obchodzili uroczyście przy wspólnych śpiewach, wspaniałym jubileuszowym torcie i w obecności dyrektora szkoły, a także żegnającego się z zespołem (dostał się na studia muzyczne) miejscowego organisty i akompaniującego grupie na akordeonie, Karola Szymkowiaka.

Wszyscy życzyli sobie następnych udanych pięciu lat, z nadzieją na powiększenie zespołu o nowych miłośników śpiewu i znalezienie akompaniatora (klawisze, akordeon, gitara itp.) Zapraszamy! Kontakt: M. Branicka-Polarczyk, tel. 602 498 746.

Mirosława Branicka-Polarczyk

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki