Korzystamy już z tysięcy kart

3 Październik 2018
Zielonogórskie karty rabatowe są z nami już od pięciu lat. - Zniżki poważnie wzmocnią mój domowy budżet – przyznaje Teresa Grochowska-Mosler, która we wtorek odebrała kartę ZGrani Zielonogórzanie 50+ z numerem 30.000.

Kto wymyślił zielonogórskie karty rabatowe: ZGrana Rodzina oraz ZGrani Zielonogórzanie 50+? Na tak postawione pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Wiceprezydent Wioleta Haręźlak, która od początku nadzorowała wdrożenie i przebieg tego miejskiego programu, z pewnym wahaniem przypomina, że pomysł przywędrował do nas prawdopodobnie z Warszawy.

- Ale nasz program od początku wyróżnia jedna ważna cecha. Posiadaczem karty ZGrana Rodzina może zostać rodzic już jednego dziecka. Inne miasta wydają tego typu karty dopiero od drugiego lub trzeciego dziecka. Takie radykalne zwiększenie dostępności karty walnie przyczyniło się do jej wielkiej popularności – podkreśla W. Haręźlak.

Do wtorku, 2 października, miasto wydało 39.542 karty ZGranej Rodziny. Jej posiadacze mogą korzystać ze specjalnych zniżek i promocji u prawie 300 partnerów programu.

- Początkowo nie bardzo wierzyliśmy w skuteczność tego programu. Po pięciu latach współpracy muszę podkreślić, że obie zielonogórskie miejskie karty rabatowe to przysłowiowy strzał w dziesiątkę - zachwala Andrzej Kalenik, przedstawiciel specjalistycznego laboratorium Diagnostyka.

Liczba aktywnych partnerów, czyli honorujących zielonogórskie karty rabatowe, stale się zmienia.

- Rosnąca liczba posiadaczy kart przekłada się na rosnącą liczbę firm podpisujących z nami umowy o współpracy – zauważa Małgorzata Szachowicz, ambasadorka programu.

Popularność karty ZGrana Rodzina skłoniła miejskie władze do uruchomienia kolejnej karty – ZGrani Zielonogórzanie 50+. Jak sama nazwa wskazuje, jej posiadaczem może zostać każdy zameldowany w naszym mieście, jeśli tylko ukończył 50. rok życia.

- Od początku stawialiśmy także na cele społeczne. Jeśli dziadek, dzięki swojej karcie, będzie mógł zaprosić wnuka na tanie kąpiele w CRS, to w ten sposób przyczynimy się do integracji pokoleń, do kultywowania rodzinnego spędzania czasu – przypomina prezydent Janusz Kubicki.

W ostatni wtorek, w hotelu Ruben, odbyła się miła uroczystość wręczenia karty ZGrani Zielonogórzanie 50+ Teresie Grochowskiej-Mosler. Jej karta została opatrzona numerem 30.000.

- Jestem zielonogórzanką od 1946 r. Żyję samotnie. O istnieniu bezpłatnej karty rabatowej dowiedziałam się przypadkiem u optyka, gdy poskarżyłam się na wysokie ceny. Zniżki oferowane przez tę kartę poważne wzmocnią teraz mój domowy budżet – cieszy się pani Teresa, podkreślając przy tym, że udział w uroczystości wręczenia karty to dosyć wyjątkowe wydarzenie w jej życiu: - Zaproszenie i kwiaty od prezydenta wprawiły mnie w radosne oszołomienie. Dziękuję wszystkim organizatorom za tę chwilę autentycznej przyjemności.

 

(pm)

 

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki