Złoto trzeba wypłukać

19 Maj 2017
Nawet dzieci to potrafią! W sobotę, 20 maja, Uniwersytet Zielonogórski zaprasza na IV Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa w Płukaniu Złota. Każdy może się zgłosić a wypłukane złoto zabrać do domu!

Organizatorem mistrzostw jest Zielonogórskie Akademickie Bractwo Kopaczy Aurum. Zawody odbędą się na kampusie A, przy ul. Szafrana. Może w nich wziąć udział każdy – nie tylko studenci i pracownicy uczelni wyższych. - Zapraszamy do wspólnej zabawy także mieszkańców Zielonej Góry i okolic Nie trzeba mieć specjalnych umiejętności – przed zawodami zostanie przeprowadzone szkolenie w obsłudze sprzętu i technikach płukania. A wypłukane złoto uczestnicy zabierają do domu! – zachęcają organizatorzy.

Można zgłosić się jeszcze w dniu mistrzostw, zapisy do godz. 8.30. Nie ma ograniczeń w liczbie uczestników, poza kategorią dzieci. Od 8.00 – nauka płukania, o 9.00 – zmierzą się dziekani, o 10.00 – zawody studentów i pracowników uczelni. O 12.00 – kategoria dzieci, 13.00 – kategoria open dla wszystkich chętnych. Od 15.00 do 16.00 odbędą się finały wszystkich kategorii. O 17.00 zaplanowano dekorację zwycięzców.

(dsp)