Zielonogórzanka ma talent!

26 Październik 2018
- Romantyczny, przepiękny, wzruszający występ! – internauci pokochali akrobatyczny duet Duo Destiny, który już w tę sobotę wystąpi w półfinale programu Mam Talent. Połowę tego zespołu tworzy zielonogórzanka.

Kinga Grześków trenuje akrobatykę sportową od 7 roku życia. Dzięki godzinom ciężkich treningów zdobywała wielokrotnie tytuł Mistrza Polski, została także drugą wicemistrzynią Europy. Po maturze udało jej się zdobyć pierwszy zagraniczny kontrakt. Od tego czasu wciąż podróżuje i rozwija swoją cyrkową, akrobatyczną pasję. Od blisko trzech lat robi to wspólnie ze swoim partnerem, Portugalczykiem Gonzalo Roque.

– Na początku to była przyjaźń, wspólnie pracowaliśmy i spędzaliśmy ze sobą dużo czasu. Nie ma jakiegoś jednego momentu, w którym to wszystko zamieniło się w miłość. Po prostu powoli zakochiwaliśmy się w sobie, coraz lepiej się poznawaliśmy. Teraz nie mogę sobie wyobrazić, żeby mogło być lepiej – opowiada Kinga Grześków.

Para postanowiła pokazać swoje umiejętności w 11. edycji telewizyjnego programu rozrywkowego Mam Talent. Od tego momentu stali się ulubieńcami całej Polski.

– Pojechaliśmy na casting, zrobiliśmy wszystko najlepiej, jak potrafimy. Chyba nam się udało. Po emisji odcinka dostawaliśmy i nadal dostajemy wiele głosów, że ludziom się podobało – uśmiecha się Kinga.

Duo Destiny zachwyciło publiczność, która oglądała ich występ na żywo, jurorów, a także telewidzów i internautów. Agnieszka Chylińska nacisnęła nawet na „złoty przycisk”, który zapewnił Kindze i Gonzalo udział w półfinale. To wyjątkowe wyróżnienie, bo każdy z jurorów może użyć tego przycisku tylko raz. - Mam nadzieję, że to, co przygotowaliśmy na sobotni występ, nad czym pracowaliśmy przez ostatnie kilka tygodni, również się spodoba – dodaje Kinga.

Choreografie Duo Destiny łączą w sobie liryczny balans z dynamicznymi elementami. Oglądając występy tego duetu, mogłoby się wydawać, że grawitacja nie istnieje. Nie raz zapiera dech w piersiach. Ale na końcowy, zachwycający efekt składają się godziny ciężkich treningów. – Codziennie trenujemy około 6 godzin. Dwie-trzy godziny poświęcamy na wspólny trening, na którym szlifujemy elementy potrzebne do choreografii. Resztę czasu wykorzystujemy na trening siłowy i kondycyjny. O tym też trzeba pamiętać – mówi zielonogórzanka.

Kinga i Gonzalo nigdy nie uczęszczali do szkół cyrkowych, wszystkiego nauczyli się sami, bazując na swoim sportowym wykształceniu. Teraz, poprzez udział w telewizyjnym show, chcą inspirować innych, by również odnaleźli swoją artystyczną drogę. W środę odwiedzili Szkołę Podstawową nr 10 w Zielonej Górze, gdzie pokazali swoje umiejętności przed uczniami trenującymi m.in. akrobatykę. Dzieci nagrodziły ich gromkimi brawami, po występie zasypały gradem pytań.

– Są fantastyczni. Widać, że kochają to, co robią. Każdy szczegół jest dopracowany – opowiada zadowolona Zosia, uczennica SP 10.

Duo Destiny wystąpi na żywo w półfinale programu Mam Talent w najbliższą sobotę, 27 października, o godzinie 20.00. O przejściu do finału będą decydowały głosy publiczności. Warto więc obejrzeć występ zielonogórzanki i Portugalczyka, aby pomóc im spełniać dalej akrobatyczne marzenia. Wyślijmy SMS-y pod numer podany podczas trwania programu. Trzymamy kciuki!

(ap)

Duo Destiny wystąpi na żywo w półfinale programu Mam Talent w tę sobotę, 27 października, o godz. 20.00. O przejściu do finału będą decydowały głosy publiczności. Wyślijmy SMS-y pod numer podany podczas trwania programu!