Zagłosuj na kolorowe miasto!

2 Sierpień 2019
Jeśli tak jak my uważasz, że Zielona Góra jest w tym roku wyjątkowo kolorowa - zagłosuj na to! Ruszył ogólnopolski plebiscyt na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce.

Stawką w konkursie jest oczywiście tytuł „Najpiękniej ukwieconego miasta w Polsce”, ale też jego prezentacja na jednej z kart miejskiego kalendarza na 2020 rok, donice miejskie i kwiaty, dzięki którym w Winnym Grodzie może być jeszcze piękniej i jeszcze bardziej kolorowo. Konkursowe trofea są teraz wyłącznie w zasięgu naszych rąk, a po drodze jest po prostu fajna zabawa, w której może uczestniczyć każdy, kto ma ukończone 13 lat, posiada konto na Facebooku i chęć do walki w imię Zielonej Góry. Głosowanie, które rozpoczęło się 1 sierpnia, jest proste. Polega na kliknięciu przycisku „lubię to” pod zdjęciem zielonogórskiej kwietnej ozdoby, umieszczonej w specjalnej galerii konkursowej na profilu Inspirowani Naturą: www.facebook.com/inspirowani. Na swoje miasto każdy facebookowicz może oddać tylko jeden głos w trakcie trwania całego plebiscytu, który zakończy się 26 sierpnia o godz. 10.00. Ale przecież może też zachęcać do głosowania członków rodziny, przyjaciół i znajomych... bo im nas więcej, tym lepiej!

Pięknie ukwieconą Zieloną Górę postanowił wypromować i zaprezentować szerszemu ogółowi rodzimy Zakład Gospodarki Komunalnej. To jego pracownicy kolorowymi kwiatami, pomysłowo ozdobili w tym roku nasze skwery, ronda, pasy oddzielające jezdnie i ulice, cały czas dbając o dobrą kondycję posadzonych roślin, szczególnie wobec panującej suszy.

- Postanowiliśmy pokazać jaka kolorowa jest Zielona Góra latem i zgłosiliśmy ją do konkursu. Teraz prosimy o „like” i zachęcanie innych do głosowania na nasze miasto - mówi Agnieszka Miszon z ZGK.

Do konkursu na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce zakład zgłosił nasze miasto już po raz drugi. Jednak w ubiegłym roku wygrane kwiatowe konstrukcje i donice z kwiatami ozdobiły Świnoujście, Wrześnię i Augustów. I nomen omen do zwycięskich miast wyjechały z... Zielonej Góry. Bo organizatorem tego ogólnopolskiego konkursu od ośmiu lat jest zielonogórska firma Terra Group, której wieże kwiatowe i donice w rozmiarach XXL pełne sezonowych kwiatów zdobią od dawna polskie i europejskie miasta.

W tym roku, zgodnie z konkursowymi wymaganiami, ZGK wysłał na konkurs sześć fotografii przedstawiających kwietne zakątki Zielonej Góry, ozdobione produktami Terra Group. Organizator wybrał jedną z nich, która reprezentuje nasze miasto w głosowaniu. Ale w konkursowej galerii zdjęć jest ponad 60, a w rywalizacji o tytuł najpiękniej ukwieconego miasta oraz donice i kwiaty firmy Ulińscy udział biorą m.in.: Wrocław, Opole, Warszawa Ursynów, Sosnowiec czy Toruń. Również miasta z województwa lubuskiego: Świebodzin, Międzyrzecz, Żary i Żagań. No i Zielona Góra, pamiętajmy.

(el)

 

Swój głos na Zieloną Górę w plebiscycie na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce oddajemy w galerii konkursowej na profilu organizatora:

Inspirowani Naturą

www.facebook.com/inspirowani.

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki