Zabierz rodzinę na malowanie ozdób

12 Kwiecień 2019
- Mam nadzieję, że wspólne malowanie wielkich pisanek oraz dwuipółmetrowego zająca stanie się miejską tradycją. Zapraszamy 14 kwietnia, w niedzielę, do ogrodu botanicznego. Początek zabawy o 14.00 – zachęca Paweł Wysocki z Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Nasz ogród botaniczny stanie się areną niezwykłego wydarzenia. Już w niedzielę, 14 kwietnia, na trawniku wokół ogrodowego wigwamu pojawią się sporych rozmiarów jaja oraz zające, które będzie można, rodzinnymi siłami, pokolorować wedle własnego uznania. Organizatorzy zabawy, czyli ZGM oraz nowosolska firma Centrum Projektowania i Budowy Prototypów Malpol przygotują nie tylko modele jaj i zajęcy, na chętnych będą czekały także farby i pędzle.

Za tło niedzielnej zabawie służyć będzie wystawa już pomalowanych jaj. To efekt twórczej fantazji uczniów oraz przedszkolaków z 25 zielonogórskich placówek oświatowych. CPiBP Malpol już w marcu dostarczyło młodym artystom „prototypy” jaj i zajęcy, które zostały wykonane z laminatu. Wystawa gotowych dekoracji wielkanocnych będzie czynna w niedzielę. Początek zabawy - 14.00, koniec - 18.00.

- Wystawa i rodzinne malowanie to nie jedyna atrakcja tego niedzielnego wydarzenia. Na dzieci będą czekały duże ilości słodkich niespodzianek, zostaną ukryte po całym ogrodzie. Kto je znajdzie, ten będzie mógł zdobycz zjeść lub zabrać do domu – zachęca P. Wysocki.

Wtóruje mu Marcin Walasek, prezes CBiBP Malpol: - Prawdziwym artystycznym wyzwaniem będzie pokolorowanie dwuipółmetrowego zająca oraz kilku jego mniejszych braci. Gdy dzieci skończą malować, my polakierujemy gotowe figury, aby deszcz nie spłukał farb. Wspólne dzieła dzieci i rodziców pojawią się w okresie wielkanocnym na miejskich skwerach i placach.

Niedzielne malowanie wielkich jaj i zajęcy zakończą warsztaty, podczas których chętni będą mogli się nauczyć, jak „wyprodukować” małe zajączki z gipsu.

- Tej samej niedzieli będzie można osobiście nakarmić zwierzęta z ogrodowego minizoo. Przygotujemy sporo karmy – zapewnia P. Wysocki.

Z fantazją dzieci konkurować będzie kilku zielonogórskich artystów. Oni także chcą ozdabiać wielkanocne figury. Wśród zaproszonych artystów spotkamy m.in. Oleksieja Pryimaka, autora murala przy ul. Rzeźniczaka.

Wstęp do ogrodu: dorośli – 2 zł, dzieci – 1 zł.

(pm)