WOŚP. Do listy atrakcji dopisujemy...

4 Styczeń 2019
... maraton jogi lub indoor cycling, trening na przeszkodach, turniej steel darta. To tylko niektóre propozycje z rosnącej listy imprez towarzyszących Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Finał 13 stycznia!

W drugą niedzielę stycznia na zielonogórskie ulice wyjdzie 325 wolontariuszy z puszkami i identyfikatorami. Będą kwestować, by zebrać pieniądze na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Zielonej Górze, tak jak w poprzednich latach, staną dwie sceny – tzw. mała scena przy ratuszu oraz scena główna na parkingu przy filharmonii. Na Scenie Otwartych Serc (małej) od 12.00 do 16.00 odbędą się licytacje klasowe, rodzinne i rzeczowe. Fanty cały czas napływają, więc z pewnością będzie z czego wybierać! Na dużej scenie pojawią się gwiazdy polskiej muzyki. W tym roku dla zielonogórzan zagrają: Golden Life, Jelonek, Hunter i De Mono. Pomiędzy koncertami znajdzie się również czas na licytacje, a jednym z fantów będzie elektryczna hulajnoga ufundowana przez prezydenta Janusza Kubickiego, początek tej licytacji po koncercie Jelonka, ok. godz. 18.30.

W klubie Jazzkino, 15 minut po każdym z koncertów, będzie można spotkać się z gwiazdami głównej sceny. Artyści rozdadzą autografy, zrobią sobie zdjęcia ze swoimi fanami i udzielą wywiadów. O godz. 20.00 odbędzie się tradycyjne światełko do nieba.

Nie lada gratka czeka też na amatorów sportu. Na specjalnym torze, przy ul. Kożuchowskiej 42, zorganizowany zostanie trening dla osób przygotowujących się do biegów z przeszkodami. Poprowadzą go radni Filip Gryko, Paweł Wysocki oraz Rafał Kasza. Zapowiadają, że będzie to najbardziej ekstremalne wydarzenie 27. finału WOŚP w Polsce! Bilet wstępu to datek do puszki.

Wszystkie informacje na temat finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście można na bieżąco śledzić na facebookowym profilu: WOŚP Zielona Góra 2019. Finał z Winnego Grodu będzie transmitowany w telewizji TVN.

(ap)