Wielka Sobota na murawie

19 Kwiecień 2019
W lubuskiej IV lidze nie ma już drużyn niepokonanych. Po 245 dniach, porażki doznał lider Falubaz Gran-Bud. Pogromcą zielonogórzan okazała się Korona Kożuchów.

Przeciwnik znajduje się w dolnej połówce tabeli i z pewnością w przedsezonowych typowaniach zielonogórzan, to nie Kożuchów był widziany na miejsce, gdzie gracze Falubazu zejdą z murawy pokonani. Korona do przerwy prowadziła 2:0. Zielonogórzan stać było jedynie na trafieni, w 90. minucie meczu, wracającego po zawieszeniu Wojciecha Okińczyca.

Okazja do rehabilitacji nadarza się jeszcze przed świętami. Wielka Sobota na piłkarskich boiskach to już tradycja. Tak będzie i teraz. Piłkarze Falubazu mają 11 punktów przewagi nad drugą Tęczą Krosno Odrzańskie, a nim zasiądą do świątecznego stołu, zagrają z Dębem Przybyszów, trzecią siłą IV ligi. Rywal wiosną wygrał wszystkie pięć pojedynków, nie tracąc przy tym nawet bramki. Do Zielonej Góry z pewnością przyjedzie postawić się liderowi.

Wyjazd do Ośna Lubuskiego czeka piłkarzy TS-u Masterchemu Przylep. Na Spójnię podopieczni Andrzeja Boczkowskiego patrzą szczególnie uważnie, bo zmierzą się z nią również w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. Ten mecz jednak dopiero 8 maja w Przylepie. W lidze Spójnia wiosną nie zachwyca, a TS w miniony weekend dopisał do swojego dorobku trzecie zwycięstwo z rzędu. Co ważne, po meczu, który nie układał się po myśli piłkarzy z Przylepu.

Do przerwy gospodarze przegrywali z walczącą o utrzymanie Sprotavią Szprotawa 0:1, ale po zmianie trzy ciosy zadali: Tobiasz Samek, Patryk Jasiak i piękną przewrotką Krzysztof Marczak, co ostatecznie pozwoliło odnieść zwycięstwo 3:2. – Wygrywamy ambicją i wolą walki – stwierdził po spotkaniu A. Boczkowski. – Jak graliśmy piłkę po ziemi, to mieliśmy fajne sytuacje. Gdy tylko piłka szła górą, to zaczynały się kłopoty. Nikt punktów za darmo nie daje – dodał trener TS-u.

(mk)

 

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki