Walka o Tokio

28 luty 2020
Przedstawiciele Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start Zielona Góra w wysokiej formie w roku olimpijskim. Każdy udany występ może być na wagę biletu do Tokio.

Marek Trykacz wygrał zawody Pucharu Świata w podnoszeniu ciężarów w Manchesterze. Zielonogórzanin był bezkonkurencyjny w kategorii do 65 kilogramów. Podopieczny Mateusza Hozakowskiego wycisnął 173 kg. Było to przetarcie i dobry prognostyk przed kwietniowymi zawodami Pucharu Świata, które odbędą się w Dubaju. Trykacz walczy o udział w drugich w swojej karierze Igrzyskach Paraolimpijskich. Cztery lata temu w Rio de Janeiro był czwarty.

Smak igrzysk znają także tenisiści stołowi Startu. Zielonogórzanie z dobrej strony zaprezentowali się ostatnio podczas turnieju Polish Para Open we Władysławowie. To ważna impreza, ponieważ zdobywane na niej punkty liczą się do rankingu, na podstawie którego zdobywa się przepustki do Tokio. „Startowcy” nad morzem zdobyli cztery medale. Dwa z nich wywalczył Tomasz Jakimczuk. Podopieczny trenera Jacka Kaczmarka sięgnął po złoto w klasie 1-2, gdzie rywalizuje się na wózkach inwalidzkich, zaś w klasie 2 stanął na najniższym stopniu podium.

Bezkonkurencyjny we Władysławowie był Piotr Grudzień, który z kompletem wygranych odniósł triumf w klasie 8. Srebrny medal zdobył Igor Misztal. W klasie 10 pogromcę znalazł w finale, w którym przegrał z Francuzem Gillem de la Bourdannayem 2:3.

Weteranem paraolimpijskim jest Marcin Skrzynecki, który walczy o piąte w swojej karierze Igrzyska. We Władysławowie uplasował się na miejscach 5-8 (klasa 8).