TENIS STOŁOWY ZKS wróci do Superligi?

17 Styczeń 2020
Jest na to spora szansa! ZKS Palmiarnia Zielona Góra, jak dotąd, w rozgrywkach I ligi nie ma sobie równych. Drużyna zwyciężyła we wszystkich 12 spotkaniach.

W ostatni weekend zielonogórzanie dopisali dwa triumfy. W sobotę odprawili z kwitkiem będące na podium Morliny Ostróda. Zespół Lucjana Błaszczyka wygrał 8:2. Wynik skopiował też w niedzielę, pokonując w derbach Gorzovię Gorzów. – Przed sezonem nie wyglądało to wcale tak dobrze – mówi Lucjan Błaszczyk, trener zielonogórzan. – Mamy młodą drużynę, gramy samymi Polakami, ale przygotowaliśmy się bardzo dobrze, chłopcy podnieśli swój poziom.

Jednym z liderów zielonogórzan jest Kamil Nalepa. 21-latek okrzepł w pierwszoligowym towarzystwie, będąc obecnie trzecim najskuteczniejszym graczem rozgrywek. Odniósł w sumie 20 zwycięstw, ulegając tylko w czterech pojedynkach. – Czuję się mocny. Mam bardzo dobry bilans, ale różnica między Superligą, a I ligą jest spora. W elicie ściągają świetnych Azjatów, którzy są w pierwszej setce światowego rankingu – wyjaśnia K. Nalepa.

Zielonogórzanie przed rokiem, po wielu latach nieprzerwanej gry, opuścili elitę. Wygrana w pierwszoligowych rozgrywkach nie będzie oznaczać jeszcze powrotu do grona najlepszych. Kluczowe będą baraże. – To będzie w maju i to będzie dwumecz. Zmierzymy się ze zwycięzcą I ligi w grupie południowej (ZKS gra w grupie północnej – dop. MK). Musimy być na te mecze gotowi. Moja w tym głowa, żeby drużyna cały czas czuła ciśnienie i dobrze pracowała na treningach. O Superlidze już myślimy, a jak do niej wejdziemy, to będziemy zastanawiać się, jaki kształt będzie miała drużyna. Czy będą finanse na kogoś z zagranicy, czy zagramy swoimi wychowankami – zastanawia się L. Błaszczyk.

Do końca sezonu w I lidze pozostało zielonogórzanom sześć spotkań. Najbliższe ZKS Palmiarnia rozegra 25 stycznia u siebie, z rezerwami Morlin Ostróda.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki