SIATKÓWKA. Pierwsze granie

6 Wrzesień 2019
Miesiąc potrwają przygotowania siatkarzy ASZ-u Uniwersytetu Zielonogórskiego do rozgrywek II ligi. To krócej niż u innych, ale akademicy zapewniają, że ten czas przepracują intensywniej niż konkurencja.

Zielonogórzanie na pierwszym treningu spotkali się 27 sierpnia, a już 28 września zagrają premierowy mecz o ligowe punkty z MUKS-em Ziemia Milicka. – Mamy możliwość trenowania dwa razy dziennie i to jest nasz handicap. Na pewno sobie poradzimy do pierwszego meczu – zapewnia Wiktor Zasowski, grający szkoleniowiec. Do drużyny dołączyły nowe twarze. To dwaj przyjmujący: Krystian Bangrowski i Robert Predecki oraz środkowy bloku Krzystof Koziuk. Jest też jeden powrót do Zielonej Góry. Mateusz Ruciński wraca do gry po przerwie, w przeszłości reprezentował już barwy AZS-u, Sobieskiego Żagań i Astry Nowa Sól.

- Mamy bardziej doświadczony zespół niż w poprzednim sezonie. Musimy mieć moc, żeby bić się w mocniejszej grupie – uważa W. Zasowski. Przed rokiem akademicy częściej jeździli na północ kraju, bo grali w grupie I, teraz będą jeździć w odwrotnym kierunku, gdyż trafili do grupy IV – Takiej trochę grupy śmierci w tej lidze – dodaje szkoleniowiec AZS-u.

W tę sobotę, 7 września zielonogórzanie zagrają pierwsze sparingi w ramach corocznego Turnieju Winobraniowego. Mecze będą rozgrywane w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. prof. Szafrana do dwóch wygranych setów, systemem „każdy z każdym”.

Kolejność gier: 10.00 AZS UZ – Astra Nowa Sól, 11.15 Bielawianka Bester Bielawa – Ikar Legnica, 12.30 Ikar – AZS UZ, 13.45 Astra – Bielawianka, 15.00 Ikar – Astra, 16.15 Bielawianka – AZS UZ.

(mk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki