SIATKÓWKA. Miesiąc do ligi

21 Sierpień 2020
AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w poniedziałek, 24 sierpnia rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Zmiany są zarówno w składzie, jak i w sztabie szkoleniowym drugoligowca.

Za stery chwyci Robert Sokal, który wcześniej był asystentem Wiktora Zasowskiego. Po jego odejściu do Astry Nowa Sól, R. Sokal postanowił zmierzyć się z rolą pierwszego szkoleniowca. – Nie ukrywam, że nie mam dużego doświadczenia trenerskiego, ale jestem ambitnym człowiekiem, a zarząd powierzył mi tę funkcję. Ponadto będę miał wsparcie w drugim trenerze – przyznaje Sokal, który będzie współpracować z Robertem Bitnerem, środkowym akademików. Bitner będzie łączył granie z pracą w sztabie szkoleniowym. Oprócz niego umowy przedłużyli: Mateusz Szmigiel, Andrzej Stanulewicz i Krzysztof Koziuk.

Nowi gracze to: rozgrywający - Łukasz Walawender i Jakub Rugieł, przyjmujący - Mateusz Janusz i Wiktor Polak, środkowi - Adrian Łakatyszewski i Piotr Roszak, atakujący - Michał Prachniewski oraz Libero - Filip Kurzawa i Robert Jakubowski. Ponadto do zespołu akademików po dwóch latach wraca Kamil Rajchel, który występuje na pozycji przyjmującego. Trener liczy, że mocnym punktem akademików będzie przyjęcie i gra w obronie. – Kandydatury konsultowałem z Robertem Bitnerem, ale ostateczna decyzja co do personaliów należała do mnie – zaznacza trener akademików.

W ubiegłym sezonie zielonogórzanom niewiele zabrakło, by zameldować się w pierwszej czwórce. Ostatecznie zespół uplasował się na piątym miejscu. – Nie powiem, że walczymy o utrzymanie, bo mógłbym zdeprymować zawodników, dlatego powiem, że walczymy o jak najwyższe cele – stwierdza R. Sokal. Akademicy ponownie znaleźli się w grupie IV drugiej ligi. – Uważam, że ton rywalizacji w tej grupie będą nadawać Astra Nowa Sól, Sobieski Żagań i Chrobry Głogów – dodaje trener.

Treningi zespół rozpocznie w poniedziałek, 24 sierpnia, na własnych obiektach. Zajęcia od poniedziałku do piątku będą prowadzone dwa razy dziennie. W weekendy zielonogórzanie będą rozgrywać mecze sparingowe. Ligowy sezon rozpocznie się 26 września. AZS w hali UZ podejmie wtedy Olavię Oława.

(mk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki