Rekordowy rok Gwardii

11 Styczeń 2019
28 medali zdobyli indywidualnie w mistrzostwach kraju strzelcy Gwardii Zielona Góra. Dla klubu rok 2018 był wyśmienity.

Do tego brązowy medal z mistrzostw świata przywiózł Patryk Sakowski, a młodzi strzelcy brylowali też w klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Ponadto klub sięgnął po puchar i mistrzostwo kraju w strzelaniach pistoletowych. – Rekordowy, rekordowy, rekordowy rok – cieszy się Jerzy Zarzycki, trener-koordynator zielonogórskiego klubu. Nowy rok Gwardziści otworzyli w Bydgoszczy, gdzie rywalizowali w lidze strzeleckiej, w gronie ośmiu najlepszych klubów. Zielonogórzanie w składzie: Grzegorz Długosz, Jakub Rabczuk i P. Sakowski wygrali w strzelaniach pistoletowych, zaś w karabinie ekipa: Sylwia Bogacka, Natalia Kochańska, Karolina Pawlak, zajęła miejsce na najniższym stopniu podium. – Przystępujemy pełni nadziei do 2019 roku. Wiadomo, że w sporcie nie wszystko zawsze wychodzi. Jestem jednak przekonany, że nasi strzelcy będą gotowi w stu procentach – uważa Jerzy Karwecki, prezes klubu.