Przyzwyczaili nas do medali

21 Grudzień 2018
8 medali wyłowili z trzech basenów reprezentanci Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra, podczas mistrzostw Polski juniorów młodszych na pływalniach 25-metrowych. Hat-trick zanotowała Aleksandra Kramer.

Zielonogórzanka w Gorzowie, gdzie rywalizowali 16-latkowie, sięgnęła po trzy złote medale w stylu klasycznym: zwyciężając na 50 m w czasie 31,92 s., 100 m (1.08,91) i 200 m (2.28,64), a do tego dołożyła jeszcze brąz na 100 m zmiennym (1.05,04). - Ona broniła trzech tytułów mistrzowskich z długiego, 50-metrowego basenu. Obroniła, poprawiła rekordy życiowe, a ten brąz zdobyła na nietypowym dla siebie dystansie - mówi Marian Rzeźniewski, prezes TP Zielona Góra. 15-latkowie pływali w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tam srebrny medal wywalczyła Martyna Frąckiewicz na dystansie 50 m stylem motylkowym (27,98), a na najniższym stopniu podium stanął Aleksander Sienkiewicz, który uzyskał czas 57,26 na 100 m grzbietem. Do Olsztyna zaś zjechali 14-latkowie i stamtąd również zielonogórzanie wrócili z medalami. Srebra wywalczyli: Martyna Sienkiewicz (50 m motylkiem - 28,33) oraz Tomasz Buczkowski (400 m zmiennym - 4.35,69). - Martyna miała trochę pecha, bo złoto przegrała o dwie setne sekundy - dodaje Rzeźniewski, który cieszy się z postępów całej reprezentacji klubu. – Ci, co mieli zdobyć medale, to je zdobyli, ale jestem niezwykle zadowolony z postawy pozostałych zawodników, wręcz nie poznawałem ich. Pływaczki i pływacy klasyfikowani na miejscach 40-50 wchodzili do finałów, bili rekordy życiowe W skrajnym przypadku aż o 8 sekund, czyli 2/3 basenu!