Przedszkole „Bajka” do remontu

9 luty 2018
Kolejne przedszkole czeka wielkie ocieplanie. Umowa na termomodernizację budynku przy al. Wojska Polskiego podpisana, prace ruszyły. Najpierw projekt.

Tym razem chodzi o „Bajkę”, czyli przedszkole nr 25, jedną z kilku zielonogórskich miejskich placówek edukacyjnych (i jedno z trzech przedszkoli) przeznaczonych w tym roku do termomodernizacji. Parterowy budynek, wyglądem bardziej przypominający barak aniżeli bajkową chatkę na kurzej łapce, wybudowano 36 lat temu i od tego czasu obiekt nie doczekał się gruntownego remontu. Do dziś. Przetarg na modernizację energetyczną „Bajki”, ogłoszony przez miasto pod koniec ub. r., wygrała sulechowska firma Józef Modrzyk Izotech - ta sama, która właśnie rozpoczęła opracowanie dokumentacji technicznej termomodernizacji przedszkola nr 38, przy ul. Braniborskiej.

- Zdążymy, choć terminy są napięte – zapewnia Józef Modrzyk. - To podobne budynki, wybudowane w podobnym czasie. I choć zakres prac w obu jest duży, to ich zakres też jest porównywalny, co znacznie ułatwia nam pracę na dwóch obiektach jednocześnie. Ponadto do prac specjalistycznych zatrudniamy podwykonawców – wyjaśnia.

Z remontem przedszkoli firma musi się uporać do 15 sierpnia br. W tym czasie w obu budynkach wymieni stolarkę okienną, ociepli ściany zewnętrzne, piwnice, podłogi, dachy i stropy piwniczne oraz zmodernizuje systemy grzewcze i węzły cieplne obiektów.

- Na opracowanie dokumentacji technicznej „Bajki” dajemy sobie 60 dni – zapowiada wykonawca. Początek remontu, podobnie jak przy Braniborskiej, przypadnie więc na czas, gdy budynek będzie pełny przedszkolaków, jednak najcięższe prace mają zostać wykonane w wakacje. Cóż, remont nie bajka… za to w przyszłym sezonie grzewczym w przedszkolu będzie ciepło, oszczędnie i bez emisji CO2. Inwestycja za niecałe 2,3 mln zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

(el)